Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново тема за миризма на бензин в купето :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново тема за миризма на бензин в купето :)

    Здравейте колеги, Отново подхващам познатата тема за миризма на бензин в купето. Проблема го имах и миналата година, но тогава затихна ей така от самосебе си. Сега обаче миризмата отново се появи и е много силна.Източника е в багажника и при отворени прозорци всичко влиза в купето.Аз лично съм убеден че проблема е около клапана на бензиновите пари, намиращ се в десния подкалник. За съжаление не знам как мога да го проверя дали работи коректно. Четох стари теми, но там не намерих необходимите отговори.П.С при отваряне на капачката на резервоара не се чува характерното "тссс", което ме навежда на мисълта че или състемата ми е разхерметизирана или че не работи клапана на бензиновите пари.П.С. става дума за колата от подписа.Ако някой може да помогне нека сподели :D Благодаря.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    здравей колега, днес се занимавах с този клапан на ланчията. много миришеше на бензин в купето. като свалих клапана заедно с маркучетата и го надуя с уста, пуска въздух, ама трябва бая надуване. извода до който стигам е че бенз.пари не им стига силата да отворят този клапан( т.е не че не им стига силата, ами търсят по лесно място) и излизат през капака на без.помпа. там има едно уплътнение което е станало на локум и явно не уплътнява добре.решението: обърнах клапана обратно тъй като като го надуя обратно, въздуха преминава по лесно.сега ще я пробвам няколко дни и ако пак мирише ще отстраня клапана и ще оставя само маркучето, бенз пари да излизат директно.ПП: не претендирам че така трябва да е, ама ако върши работа така ще го оставя.пиши ако намериш решение
    Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
    Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

    Коментар


      #3
      Моята гума на помпата също не изглежда добре, но ръба, който според мен върши основната работа по уплътняването е добре, без напукано или наранено. да разбирам ли че клапанът се управлява от вакума? Не е ли електромагнитен и да се управлява от датчик или нещо подобно?Все пак интересно решение си измислил> Моля те пиши резултати от него.
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        re

        Вероятно, като си са ти сменяли инж. помпа не са нагласили гуменото уплътнение на кошницата с нивомера, или е започнал някакъв теч на бензин от връзките, които влизат в сондата и сега ако вдигнеш мокета и отвориш отново пластмасовия капак вероятно ще видиш да се пличка бензин по капака на пластмасовата кошница. Сигурно ще трябва да повториш процедурата с преместването на газовата бутилка и другото го знаеш........................Не пропускай възможността "майсторите" да си почистят насраното.

        Коментар


          #5
          развитие по темата: днес пак мирише на бензин. много ме мързеше ама дигнах седалките да видя какво става при помпата.всичко олято с бензин, чак имаше локвичка при буксата на нивомера.подсуших и ставих да изветре. паля колата и познай-парите надуват и бензина изтича от уплътнението на нивомера.свалих го и уплътнението му буквално ми се разпадна в ръцете.изрязах ново от вътрешна гума, ама това е временно докато си намеря каквото трябва. обърнах клапанчето на отдушника както си беше.....сега вече нищо не тече и нищо не мирише.ПП моето клапанче е вакумно, бяло червено на цвят, за твоите не съм сигурен, но е възможно да са електромагнитни.
          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

          Коментар


            #6
            Re: re

            busho_101 написа:
            Вероятно, като си са ти сменяли инж. помпа не са нагласили гуменото уплътнение на кошницата с нивомера, или е започнал някакъв теч на бензин от връзките, които влизат в сондата и сега ако вдигнеш мокета и отвориш отново пластмасовия капак вероятно ще видиш да се пличка бензин по капака на пластмасовата кошница. Сигурно ще трябва да повториш процедурата с преместването на газовата бутилка и другото го знаеш........................Не пропускай възможността "майсторите" да си почистят насраното.
            Отворихме отново, но няма мокро. Сухо си е. Даже ги натоварих трима калпака и ги разхождах 50 км . Двамата отзад душат като хрътки, да определят откъде идва миризмата, а единият отпед , но не го знам какво искаше да направи. (Май само да се повози). Миризмата я имаше дори след отваряне и наместване на гуменото уплътнение. Поръчах от Христо и той ми изпрати ново, но днес идвайки към работа нямаше никакъв проблем . Не знам на какво се дължи. След последната интервенция 2-3 дни миришеше като за световно а днес нищо. Покарах на бензин - никакъв проблем т.е помпата си работи и си вдига налягане. Сега мисля да сипя още 10- 15 литра бензин(макар че резервоара е наполовина пълен) и да видя как ще е с по голямо количество, да не би от това да зависи?П.С. Струва ми се че все пак има лека миризма в багажника, но може и вече да си втълпявам.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #7
              Колега и при мен мирише много,но миризмата идва от гофрираният маркуч на гърловината.Явно от претоварване гумата ми е търкала в него и го е скъсала.Виж и при теб да не е прекъснат.
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар


                #8
                Здрави са маркучите. Огледахме ги. Поне там където се вижда нямаше пробиви. Аз лично съм ги опипал, до където стигнах. Ако има спукан маркуч би следвало и да има теч, а то няма. Единствено маркуча за бензиновите пари, но и по него не забелязах проблеми.
                F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                Коментар


                  #9
                  Не колега не би трябвало да има теч.Защото той се намира над нивото на резервоара.Като клекнеш до гумата ако не ти мирише значи не е от там.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    petio4528 написа:
                    Не колега не би трябвало да има теч.Защото той се намира над нивото на резервоара.Като клекнеш до гумата ако не ти мирише значи не е от там.
                    ахаааааааааааааааааа. сега разбрах за какво става дума. Помиских си за нещо съвсемразлично. Ще проверя
                    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги, Близо месец след последният ми пост нямаше никакъв проблем с миризмата на бензин. До вчера, когато отново се разсмърдя осезаемо, а днес сутринта също но много по леко. Едва се усеща. Не мога да разбера защо мирише и защо спира. не откривам никаква закономерност. Егати проблема. П.С.Благодаря на всички, които се включиха в опита да ми помогнат :D
                      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                      Коментар


                        #12
                        Имал съм подобен проблем с Мареата ми - оказа се, че някой е изпуснал капачката ма резервоара и се е прецакал клапана в нея.През отворите го натиснах с тънка отверка и нещо изщрака.От тогава 2 години без смрад на бензин, но скоро пак се появи.През отворите видях, че пак се е ракачил и го притиснах.Проблема пак се оправи.Жена ми призна, че на колонката момчето е изпуснало капачката на бетона.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги вчера си смених маркуча от резервоара до гърловината,защото беше спукан и забелязах,че на тоя маркуч има едно клапанче което не работише.Намира се под самата гърловина и е за налягането на резервоара.В смисъл,ако това клапанче не работи тогава изпаренията от резервоара си намират път от каде да излязат и това най често става през гуменото оплатнение на помпата и затова мирише толкова много на бензин.Този клапан го разглобих и видях,че е двойно деистваш,хем пуска газовите навън и същевременно и на вътре в зависимост от външната температура,знаете,че от температурата резервоара се разширява и се свива.Аз съм с Пунто и при мен клапана е под самата гърловина,на другите модели незнам къде е.
                          ex. punto elx 1.2i
                          Lancia Libra 1.6

                          Коментар


                            #14
                            petio4528 написа:
                            Колеги вчера си смених маркуча от резервоара до гърловината,защото беше спукан и забелязах,че на тоя маркуч има едно клапанче което не работише.Намира се под самата гърловина и е за налягането на резервоара.В смисъл,ако това клапанче не работи тогава изпаренията от резервоара си намират път от каде да излязат и това най често става през гуменото оплатнение на помпата и затова мирише толкова много на бензин.Този клапан го разглобих и видях,че е двойно деистваш,хем пуска газовите навън и същевременно и на вътре в зависимост от външната температура,знаете,че от температурата резервоара се разширява и се свива.Аз съм с Пунто и при мен клапана е под самата гърловина,на другите модели незнам къде е.
                            Колега, а проблем с зареждането на бензина да си имал? Имам предвид пистолета на колонката да изключва непрекъснато и да неможе да се зареди или поне да става много трудно и да отнема повече време. Питам това, защото преди две година и половина зимата почна да ми го прави този номер когато температурите навън бяха много ниски, но след няколко седмици се оправи само и оттогава си зареждам почти без да изключва пистолета. Но пък като че ли и оттогава се появи проблема с мириса на бензин и при мене. Аз понеже явно съм му свикнал с мириса и не ми пречи, но като се качат хора и те почват да го усещат........ абе не е приятно. И още нещо е сетих в тая връзка, че и при мене преди години ми беше протрит маркуча /от по-високи гуми/ и оттам мръсотия в резервоара, оттам по мъркучите, до задръстнени инжектори, та сваляне на резервора, миене, и чистене на инжекторите, и след това известно време при отвъртане на капачката на резервоара имах тоя звук за които има доста теми, но за кратко. Мисълта ми беше да не би тия в сервиза да са ми сложили маркуч втора употреба и затова тоя клапан да се прецакал бързо или просто нещо друго е станало. Накрая, че стана много дълго, искам да те попитам, колко струва тоя маркуч и лесно ли се сменя или трябва да търся майстор да го смени.
                            Фиат Пунто 1,2 HSD

                            Коментар


                              #15
                              1115 написа:
                              Имал съм подобен проблем с Мареата ми - оказа се, че някой е изпуснал капачката ма резервоара и се е прецакал клапана в нея.През отворите го натиснах с тънка отверка и нещо изщрака.От тогава 2 години без смрад на бензин, но скоро пак се появи.През отворите видях, че пак се е ракачил и го притиснах.Проблема пак се оправи.Жена ми призна, че на колонката момчето е изпуснало капачката на бетона.
                              а някаква снимка може ли? гледах капачката но не видях никакъв клапан. Благодаря
                              F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                              F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                              Коментар

                              Working...
                              X