Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контактен ключ-стартер питанка... ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контактен ключ-стартер питанка... ?

    Имате ли представа дали връзката от контактния ключ към бобината, която изхвърля шалтера и бендикса на стартера е директна? Искам да кажа дали плюсът от контактниа ключ отива директно към елетромагнита, или преди това минава през някакво реле? Едно време на колите бе с директен кабел, ама сега знам ли... може и бушон да има някъде...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    на типото е директен

    Коментар


      #3
      дизел си? - може би с реле а една Брава гледах,която пък даже не искаше да завърти ако не ти е изгаснала лампата за стартера (сглобявана беше някъде си ама не и в Италия и беше малко странна).
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        При мен изглежда има реле, защото веднъж погрешка се опитах да завъртя стартера след като колата беше вече запалила и стартерът не заработи, което много ме зарадва.
        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

        Коментар


          #5
          IvoMarea написа:
          При мен изглежда има реле, защото веднъж погрешка се опитах да завъртя стартера след като колата беше вече запалила и стартерът не заработи, което много ме зарадва.
          И аз имам подозрения, че има реле... Yellow_Flash_Colorz_PDT_34 А, при неизгаснала лампа за подгряването няма да проблем да завърти стартера. Само дето излиза повече дим през ауспуха!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар

          Working...
          X