Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Допитване до всички пичове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Допитване до всички пичове

    Здравейте купих си преди 10 дена брава 1.4 12в сх внос от италия ,но мисля че ми харчи около 10 градско.като се намирам в самоков и имаме само 1 светофар.това да ли е нормално също така и някой път осещам и да прекъсва. Мисля да я карам на доктор някаде. Кажете къде също и добър магазин

    #2
    Нормално по каталог 9 трябва да ти гори.Ама ако я караш така че да те забелязват или пък щом е малък града на много къси разтояния може и 10 да си лапа кво шъ муй

    Коментар


      #3
      Сега като ти отговоря и аз ще бъда пич! Теоретично трябва да ти харчи по-малко, но на практика е напълно възможно. Зависи от стила ти на каране основно!

      Коментар


        #4
        Би трябвало да ти харчи много по-малко!Какви разстояния минаваш обикновено в града?Защото ако я караш тамън докато загрее и после пак изстива и пак тръгваш и пак докато загрее е напълно нормално да ти дава този разход!Виж на дълъг път колко ще ти харчи и пиши...А това може да има връзка и с прекъсването за което говориш... иди на диагностика и да ти кажат какво й е...И като съвет ти давам, щом скоро си я купил я заведи във ВантоТрейд - София да й прегледат всичко! Преди това обаче задължително се обади да си запазиш час!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Учудвам се приятелю. Бравото ми 1,8/16 в София, харчи 10-11. но има много светофари, за да хвана зелената вълна карам ускорено и пр. Трябва да е с литър по малко.Че то Жигулата 1200 харчеше 10 на сто градско ония години. Хубаво е да я видят с компютър.Д-р Бари

          Коментар


            #6
            За съжаление мотора 1.4 дава завишен разход, но все пак на нашето браво в момента харчи около 9/100 градско ГАЗ, и то карано основно на къси разстяния из Банкя.Според мен едно от нещата които трябва да провериш е да не е със запушен катализатор. Ако е това може смело да го махаш и замениш с резонаторно гърне.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Моето Браво харчи над 10/100 на бензин, а на газ съм минавал и 250 км с 30 литра понякога Но аз винаги съм 1 на светофара Гаден стил на каране просто.

              Коментар


                #8
                днес най-точно си засякох разхода...274км. с 31,5л. бензин което е 11,5100карам само студен двг.,няама време да загрее...освен това оня ден на диагностиката казаха,че всичко е ОК,с изкл. на ламбда сондата ,към 75 градуса стабилизирала правилната смес.....та мисля разхода е добър,ама ше й шибна газ скоро,че си е таковало мамата....

                Коментар


                  #9
                  Айде и аз да стана пич да си кажа приказката - на студено малките моторчета,че и по-големите харчат повече а надали успява да загрее достатъчно за да работи икономично.Мареа 1.6 дава зимата 15-16 ако я караш по 3-4км на ден.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    Честито за покупката,колега! Не се притеснявай толкова за този 1 литър.Дръж сметка все пак,че това което е писано за двигателя по книга се отнася за НОВ мотор при почти идеални условия.Освен това за разхода влиаят и куп други работи,като колко са ти напомпани гумите,колко са широки,имаш ли спойлери на предните стъкла,колко често "убиваш" скоростта на автомобила,когато има дупки и т.н.Според мене обърни внимание на работата на двигателя в извънградско каране.Ако оборотите при 80/ч. на 5-та са 2700-2800,ако пак същите при 120 са 4000 и ако когато си спрял двигателя "мърка",значи няма от какво толкова да се притесняваш.Ако мислиш,че разхода пак ти е голям-смени въздушния филтър.Ако и тогава сметнеш,че нещо не е наред-виж какво ти пише колегата zgabrovski.Той все пак е най-близко до тебе като начин на градско каране.

                    Коментар


                      #11
                      sasco написа:
                      днес най-точно си засякох разхода...274км. с 31,5л. бензин което е 11,5100карам само студен двг.,няама време да загрее...освен това оня ден на диагностиката казаха,че всичко е ОК,с изкл. на ламбда сондата ,към 75 градуса стабилизирала правилната смес.....та мисля разхода е добър,ама ше й шибна газ скоро,че си е таковало мамата....
                      каква е тази ламда сонда таков 4увам за 1ви пьт

                      Коментар


                        #12
                        zgabrovski написа:
                        За съжаление мотора 1.4 дава завишен разход, но все пак на нашето браво в момента харчи около 9/100 градско ГАЗ, и то карано основно на къси разстяния из Банкя.Според мен едно от нещата които трябва да провериш е да не е със запушен катализатор. Ако е това може смело да го махаш и замениш с резонаторно гърне.
                        кьде си слагал газта 4е и аз искам и колко пари

                        Коментар

                        Working...
                        X