Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредното питане за ПУНТО - СПЕШНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредното питане за ПУНТО - СПЕШНО

    ехееее май най-после и аз ще подаря на жената така дългоочакваното ПУНТОето за какво става дума:Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA ’97 (1997-1999) MVS: 176.651.1(0) | 60 (1.2 SPI) 5 PORTE S.S.CULT Engine Stamp: 176B4.000 Version Code: 176AR Version: >V17| S.S. CULT-STAR-TEAM Engine Version: M2 | 1242 SPI Interior: 290 | BLUE FABRIC Vehicle No: 02850152 Engine No: 8533885 Prod. date: 1998-09 имам само няколко въпроса (надявам се този път все някой да ми отгорори бързо и точно ):1. кофти ли е че двигателя е 1.2 SPI повечето дето ги гледах бяха 1.2 MPI, все пак едното е 60 кончета а другото 75 и доколкото четох тука малките двигатели дават някакъв безумно огромен разход.2. какво е препоръчително/задължително да му сменя (масло,филтри те - ясно, а ремъците??) и колко горе долу парички да приготвя!!!!!3. Читав Фиат сервиз в района на МЛАДОСТБЛАГОДАРНОСТИ
    ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
    o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

    #2
    Няма голяма разлика м/у пълната и моно инжекцията Двата ремъка бяха некъде с ролката към 20-30лв ако не се лъжа...
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      В района на Младост е Ванторейд, но там ше ти резнат главата от кръста ... Ако не ти е далече може да идеш в сервиз Рали Арт - намира се точно срещу КАТ, в двора от другата страна на улицата. А човека който прави италианските коли там се казва Стефан, мисля че може да ти свърши работа и в Горубляне.Ако те интересува, пиши ми ЛС за да ти дам телефона му.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Наскоро извърших същата операция та цените на консумативите са ми още в главата - ремък + ролка, масло (4 л Селения Голд синтетика) + филтър, въздушен филтър - общо 85 лв. За 20 лв ми смениха всичко в едно квартално сервизче. Трябва да се сменя и бензиновия филтър по принцип, но още не съм го направил + задължителна проверка на спирачките + спирачната течност (щом жената ще го кара си е от значение) :-Р
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          Пак да попитам:днеска пак го гледах, карах, в сервизи и т.н.отзивите са че е читаво единственното нещо е че двата задни амортисьори са за смяна (в D&N където го друсаха ми ги предложиха за по 102лв. SACHS) а те толкова са за БЕНЦА та питането ми е кви препоръчвате и ориентировъчна цена???а, и още нещо - Съединителя хидравличен ли е или е с жило - че на мене ми е малко тегав в сравнение с тоя на мерцедеса. пак и ми се струва че отделя малко горе ама май всички дето ги гледах/карах бяха така
          ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
          o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

          Коментар


            #6
            KPAHK написа:
            Пак да попитам:днеска пак го гледах, карах, в сервизи и т.н.отзивите са че е читаво единственното нещо е че двата задни амортисьори са за смяна (в D&N където го друсаха ми ги предложиха за по 102лв. SACHS) а те толкова са за БЕНЦА та питането ми е кви препоръчвате и ориентировъчна цена???а, и още нещо - Съединителя хидравличен ли е или е с жило - че на мене ми е малко тегав в сравнение с тоя на мерцедеса. пак и ми се струва че отделя малко горе ама май всички дето ги гледах/карах бяха така
            Ако държиш да са маркови,Монро-маслени са~70лв./бр. има и не толкова известни/но читави марки за около ~60лв.Съединителя е с жило-положението на педала се регулира...
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              ОКМай ще черпя скороако го взема утре ще трябва да ме упътите къде да сменям консумативите
              ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
              o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

              Коментар


                #8
                За съединителя щом ти по твърд то се гласи за смяна .Така беше и при мен към 130 -150 000 км се сменя.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар

                Working...
                X