Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на масло на "Пунто"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на масло на "Пунто"

    Здравейте!Имах теч на масло от двигателя.След смяна на гарнитура на главата и гумички на клапаните беше отстранен и теча.Оказа се ,че е от семеринга на разпределителния вал.Изумих се тази сутрин,доливайки 1 литър масло за 2000 км. пробег .Въпреки,че в техническите данни е посочен нормален разход на масло до 700 милилитра на 1000 км. мисля,че не нормално.Колицата е от 97 г.,1.2/8 V.Моля,споделете впечетления.Благодаря на всички.

    #2
    Здравей колега,има много писано за тоя мотор и повечето от колегите сме сменяли сегменти точно поради тая причина.Ако нямаш течове сега,означава,че и ти си за сегменти.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Фиатите горят много масло,но аз решавам проблема с добавка в маслото .Има много хубави американски за уплатняване на маслото и спиране на пушенето от ауспуха.След 100000 км задължително добавка, независимо какво масло ползваш!
      Petar

      Коментар


        #4
        И един мармот завива шоколада в станиол ...
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          #5
          за съжаление имах този разход, и после основен ремонт и нещата се кротнаха до 1л на 10000 макс
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            petar55 написа:
            Фиатите горят много масло,но аз решавам проблема с добавка в маслото .Има много хубави американски за уплатняване на маслото и спиране на пушенето от ауспуха.След 100000 км задължително добавка, независимо какво масло ползваш!
            Такива добавки в маслото на двигателя слагат некоректните автоджамбази колкото да продадат кола с проблемен двигател.Тия добавки решават времмено проблема дотолква че да не личи, но двигателя се скапва прогресивно ...Ако решиш да си продаваш колата, всеки който малко разбира и е прочел този ти пост, ще пропусне без да се замисли ...Нямам намерение да влизам в спор, всеки си троши колата както намери за добре ...
            Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

            Коментар


              #7
              Като за начало кажи с какво масло я караш и тия добавки не мисля че решават проблема ако го има!
              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

              Коментар

              Working...
              X