Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ типото ми е спънато на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ типото ми е спънато на бензин

    здравейти!!!типото ми е 1,6 моно!!на бензин придърпва здраво и тръбва с помпане на газта да се предвижвам!!смених бензинов и въздушен филтър нищо!!допреди месец нямах проблеми,появиха се когато почти изцяло минах само на газ!!

    #2
    Re: помощ типото ми е спънато на бензин

    вото написа:
    здравейти!!!типото ми е 1,6 моно!!на бензин придърпва здраво и тръбва с помпане на газта да се предвижвам!!смених бензинов и въздушен филтър нищо!!допреди месец нямах проблеми,появиха се когато почти изцяло минах само на газ!!
    На моното нищо не му става като мине на газ.Откачи тръбата за обратниа бензин от моното и виж връща ли бензин като е запалена колата - ако не връща или връща много малко проблема най вероятно ти е в бензиновата помпа. Но преди да смениш помпа виж маркуча в резервоара - от помпата до фланеца - имат навика да се пукат и да помпата върти бензина в резервоара. Така уж всичко работи но за мотора няма дебит.За всеки случай почни с откачанена акумулатора за няколко минути - да не би пък да се пълни с грешки и от това да се скапва работата на бензин.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      На газ работи ли добре? Възможно е при монтажа на газовата система да е допусната грешка около моноинжекцията.Как се подава газта-щуцер,плочка... ?Може да взима въздух.Дюзата ако се прекъсва може да са лоши връзките.Самата дюза може да е запекла ако остава без бензин при работа на газ,т.е. помпата трябва постоянно да работи припревключване на газ.Така бензина върти през дюзата и я охлажда.
      Petar

      Коментар


        #4
        Имах същия проблем с мойто Типо като му сложих газ.Оказа се че като карам на газ натрупва грешки в компа.Като откача акумолатора за малко и пак го закача се оправя ,ама за малко.Ходих в сервиза където ми монтираха газовото и там превързаха някакви кабели по компа, които са винаги под напрежение през контактния ключ.Така винаги като изгасиш колата рестартираш компа и се чистят грешките.Горе -долу вършеше работа ,макар че не е най-доброто решение по простата причина ,че ако ти свърши газта по време на движение трябва да изключиш за малко контактния ключ и пак да го включиш за да обърнеш на бензин.Това е така понеже компа пак си трупа грешки в движение и като обърнеш на бенз. почва да прекъсва и да гасне.Чувал съм че слагали някакво допълнително реле и всичко заспивало ,но незнам повече по този въпрос.Може би някой колега е по-запознат и ще разкаже.
        Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
        Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

        Коментар

        Working...
        X