Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем, чува се " пляк, пляк" ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем, чува се " пляк, пляк" ?

    ...

    #2
    Провери ли дали няма нещо залепало по гумите или някоя гума да се е поскъсала?

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Мога да ти кажа няколко причини които са ми правили този номер да трие метал в метал :1.прецакан спирачен диск и закача някъде или накладките закачат в него (ремонта е нови накладки и дискове - 25лв диска + 20-30 лева накладките за двете колела)2.каре от дясно при главината (много ще ти трака в завой и така може да познаеш дали е то) - ремонта е около 60-100 лева зависи от конкретното каре (аз си взех за Типо 1100см3 за 66лв.)3.лагера на главината - ако е той се чува по-скоро едно шумене и трябва да е ама много зле за да го чуваш като стругучкане (ремонта нямам идея какви пари е)4.нещо по скоростите (мойто Типо оттам шуми а едно друго направо си дрънчеше) - експериментираи като е на скорост и караш,като не е и т.н. променя ли се нещо и като караш по-бързо засилва ли.Ако искаш направи слвдния експеримент - вдигни си колата от тази страна на стабилен крик,подпри я здраво и я запали и включи на скорост за да завърти колелото и се заслушай откуде точно идва - дали от самото колело,дали от по-назад,като я запалиш така ще разбереш и дали го прави като не е натоварено колелото.ЗА опасност не се притеснявай защото ако диференциала ти работи както трябва (той в може би най-надежното и здраво нещо в цялата конструкция на колите по принцип) тогава ще се завърти само вдигнатото колело като включиш на скорост.Успех!
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          Бе и аз доста пъти съм чувал тва плякане и повечето пъти е камъче, или нещо подобно, което се е завряло в грайфера. Точно плякане се чува..
          FIAT BRAVO 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Е че то камъчето е най-лекия проблем Може да е стъкло парченце (случвало ми се е) и леко потраква и припляква с един такъв специфичен звук.Може да е от това.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              Sven написа:
              daley написа:
              Провери ли дали няма нещо залепало по гумите или някоя гума да се е поскъсала?
              Ми проверих, аз съм още със зимните те с са с граифер като на трактор и са на няколко месеца би трябвало да са здрави, иначе точно такова плякане сеедно има нещо залепено за тях.Между другото да отбележа че в момента съм се напил като казак!
              смени ги с лятните и ще изчезне шума, зимните гуми са по шумни ,а щом казваш че са като на трактор значи съмненията ми се затвърждават ,до сега не си го усетил този шум защото си карал на затворени прозорци
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                ...

                Коментар


                  #9
                  Лагерче
                  Пауър из нотинг уитаут гума
                  Cinq 16v , Delta 1 2.0

                  Коментар


                    #10
                    хм, дано да е било лагерчето - ако имаш тасове на гумите много често се чува тоя звук особено при завой или определена височина на гумите :D :D :D
                    Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      divaka написа:
                      Бе и аз доста пъти съм чувал тва плякане и повечето пъти е камъче, или нещо подобно, което се е завряло в грайфера. Точно плякане се чува..
                      Същото "пляк-пляк" го имаше и при мене преди време. Оказа се че един болт се е заврал в грайфера на задната гума... :D
                      1997 Brava 1.6, 16V

                      Коментар


                        #12
                        Аха, сега като се стопли времето и засваляхме прозорците И при мен се чува "пляк-пляк-пляк" често когато карам със зимни гуми на сухо - грайфера е по-дълбок и събира камъчета сигурно...Колкото по-бързо карам, толкова по-често пляка. Освен това пляка на асвалта по различен начин, отколкото на други настилки. (т.е вероятно звука е от контакта на нещо с пътя - т.е. нещо по гумите)От друга страна обаче съм търсил камъчета ... и няма ...От трета страна обаче не пляка винаги Абе мистериозно плякане е това
                        Fiat Bravo GT -> дзверчето

                        Коментар


                          #13
                          Уфф!

                          С увеличававането на скоростта = увеличаване дразнещото "плякане" направо ме избива пот защото немога да го засека от къде идва!

                          Коментар

                          Working...
                          X