Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На колко хиляди е този ангренажен ремък?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На колко хиляди е този ангренажен ремък?

    Здравейте,Наскоро приятел си купи кола "нов" внос и както си му е редът, снеми ангренажа.Това са снимките на старият ремък. Според вас, приблизително на колко хиляди км е ремъка?Колата е Форд Фокус 1.8 TDI.
    Прикачени файлове

    #2
    Приблизително...това е изключително относително Все пак...щом още седят щампите едва ли е на повече от 10 - 15 000 км. Според мен
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Никой не би могъл да каже. Виждал съм ремък на Рено 19 на над 90 000 км и щампите пак се виждаха.
      Allergic To The Counterfeit

      Коментар


        #4
        Като се види колко са оронени и изтрити зъбите, със сигурно е минал 50-60 хил км.
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          На 37 864 км е.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            На 37 864 км е.
            и 573 метра. Познах го по извивката на зъбите.

            Коментар


              #7
              Имам аз едно питане, което ме гложди от няколко дена. Агренажен ремък или ангренажен ремък?Иначе по темата. Другата седмица мога да ви снимам ремък на 52-53 хиляди километра.
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                аз мога да ви снимам на 60 000 км ималеки пукнатини, както и пистовия
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  аНгренаж - означава - задвижване на разпределителен вал (чуждица е и мисля ,че идва от френски).

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    аНгренаж - означава - задвижване на разпределителен вал (чуждица е и мисля ,че идва от френски).
                    Абе и аз така си мислех, обаче наскоро като разглеждах сайта на axm и там си пише на всякъде АГРенаж. Та за това се зачудих.
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Geraka написа:
                      ///// написа:
                      аНгренаж - означава - задвижване на разпределителен вал (чуждица е и мисля ,че идва от френски).
                      Абе и аз така си мислех, обаче наскоро като разглеждах сайта на axm и там си пише на всякъде АГРенаж. Та за това се зачудих.
                      Пише и "Масленна помпа" а тя си е маслена.
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ви за мненията досега. Причината да пусна темата, че в мен се породи съмнение, че ремъка "може да кара още", съдейки по запазените надписи. Оказва се, че може и да не е така. Ще съм благодарен за още мнения по темата и снимки на ремъци, на който са известни километрите.Кой знае, може да стане и полезна тема. Между другото, според Аутодата и монтьорите от Мотопфое, на този двигател ремъка се сменя на 150 000 км или 10 години. Което настъпи по-рано.

                        Коментар


                          #13
                          Надписите не са окончателен критерии макар че също и по тях може да съдим в някои случаи. Ако ролките са в много добро състояние надписите ще стоят, но ако са започнали да затягат надписите се истъркват. Този не е нацепен, но зъбите са взели да се напукват и за да е мирна главата ще икономисаш ако го смениш, защото пък ако се скъса...икономията отива подяволите защото така или иначе пак ще купиш ремък и ще платиш за монтажа му ако не си способен да го сториш сам, но ще платиш и за ремонт Според мен си ги има 30-40 000км. Но не задължавам никого с мнението си
                          Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

                          Коментар


                            #14
                            @7or37oРемъка е сменен, благодаря за мнението.

                            Коментар


                              #15
                              Re: На колко хиляди е този ангренажен ремък?

                              Dimitar. написа:
                              Според вас, приблизително на колко хиляди км е ремъка?Колата е Форд Фокус 1.8 TDI.
                              Според мен точния отговор на този въпрос е "Един дявол знае".
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар

                              Working...
                              X