Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Впечатление и чуденето :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Впечатление и чуденето :)

    Здравейте хорца от фиат форума.Чета форума ви вече около час и половина.Намирам форума за много добър.Поздравления Имам едно питане към Вас.Моята кола си е Лада 1500 добра кола за времето си.Вчера взех да покарам колата на чичо ми Фиат Типо 1.9ТD.Брех то голяма разлика с лада-та.Това за разликата ясно.Прави ми впечатление добрите спирачки,поведението на автомобила в завой,самото ускорение плавното преминава от по-ниска на по-висока предавка.Много ми харесва и интериора на колата,ел.стъклата,уредите по таблото изобщо много готина кола.Но всичко това си има и цената.Колата чичката я взема за около 5000лв моята лада ми дойде 1000лв.Така да ви питам карал съм досега опел-кадет,мерцедес 190Д,Ниссан сънни и сега моята лада 1500.Най-много ми харесва возията на фиата на чичката,че той ми казва карай си сега ладата тази кола гълта доста пари за подръжка с една дума доста по скъпи са частите от лада.Та въпроса ми е имали смисъл да си продавам ладата и да спестя до към 2000лв да си взема някой фиат типо или пунто.Според мене за тези пари няма да се намери читав.Гледам в мобиле.бг има добри обяви до 2000лв,обаче малко ми се струват.

    #2
    Re: Фиат Впечатление и чуденето

    Toto написа:
    ...взех да покарам колата на чичо ми Фиат Типо 1.9ТD...Та въпроса ми е имали смисъл да си продавам ладата и да спестя до към 2000лв да си взема някой фиат типо или пунто...
    1. Преди около година продадох моето Типо 1.9 TD за 2700 лв.2. Как мислиш, какво ще ти отговорят на този въпрос във форума на Фиат? :D Не се обиждай на Лада, ама говорим за тотално различни автомобили...
    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Re: Фиат Впечатление и чуденето

      Pecho написа:
      Toto написа:
      ...взех да покарам колата на чичо ми Фиат Типо 1.9ТD...Та въпроса ми е имали смисъл да си продавам ладата и да спестя до към 2000лв да си взема някой фиат типо или пунто...
      1. Преди около година продадох моето Типо 1.9 TD за 2700 лв.2. Как мислиш, какво ще ти отговорят на този въпрос във форума на Фиат? :D Не се обиждай на Лада, ама говорим за тотално различни автомобили...
      Не се обиждам споко.Ладата и тя е чудесна кола все пак е 79г Друго да питам колко излиза горе долу подръжката на един фиат типо/пунто на година?

      Коментар


        #4
        Много е труден отговора...Аз си взех типото преди година. До сега не ми се събират повече от 200лв за поддръжка. Обаче не правя повече от 10 000км на година.Ако сравниш частите за една лада с тези на типото, разлика много за мене няма, щото като двигател и скорости ако е здрава колата - останалото излиза евтино. При мен поне е така.То си е до късмет. Ако се намериш запазена кола като двигател и купето не е удряно, ще останеш адски доволен от Типо!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          geshabeli написа:
          Много е труден отговора...Аз си взех типото преди година. До сега не ми се събират повече от 200лв за поддръжка. Обаче не правя повече от 10 000км на година.Ако славниш частите за една лада с тези на типото, разлика много за мене няма, щото като двигател и скорости ако е здрава колата - останалото излиза евтино. При мен поне е така.То си е до късмет. Ако се намериш запазена кола като двигател и купето не е удряно, ще останеш адски доволен от Типо!
          Знам,че ще съм доволен Как ви се струва Типо 1.6i на 200 000км 1400лв?Няма видими забележки(по оглед на снимки).Писал съм на човека и ще чакам отговор да видим.

          Коментар


            #6
            Toto написа:
            Знам,че ще съм доволен Как ви се струва Типо 1.6i на 200 000км 1400лв?Няма видими забележки(по оглед на снимки).Писал съм на човека и ще чакам отговор да видим.
            Тези километри да не те плашат! мойто го взех на 160 000 (уж) и сега е на 200 - никакви оплаквания.Типото е уникален автомобил - харесвай някое и го взимай! И не забравяй, че при покупка на автомобил 2-ра употреба всичко е на късмет.Посети тази тема задължително http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=557
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Fiat Punto в отлично състояние 1.1 - 4000 лв 1.2-4300-4400 1.2 16V в перфектно състояние - 6000 лв веднъж стегнато -качвай се и въртиш гумите поддръжката е почти като лада самара и цените са = . Аз лично признавам бензинките дизелите не са зле ...ама трака влака 1.2 16v се държи достойно на пътя . 1.2 е за градски условия -среден разход на моето 1.1 е към 7.5 градско и 5.5-6 извън, а 16V гори доста но и върви доста а и те кара да си агресивен смяна предни + задни амортисьори + масло + ангренажен ремък + филтри 250 лв и пунтото заспива отвсякъде ........ами това е , просто се наслади на пъргавина и пространство за едно малко купе / а може и 4+1 за семйно/ избора е твой


              Fiat Punto 96' ..the best caR!

              Коментар


                #8
                Предлагат ми един фиат Типо за 1400лв.Има да се оправят сегменти и втулки.Това колко лв ще излезне ремонта?

                Коментар


                  #9
                  Mitko написа:
                  Toto написа:
                  Предлагат ми един фиат Типо за 1400лв.Има да се оправят сегменти и втулки.Това колко лв ще излезне ремонта?
                  Какви втулки? Иначе труда по отварянето на двигателя е към 300-400лв. Какво ще последва после зависи от това какво ще намериш в мотора като го разглобят.
                  Объркал съм се колата е за 900лв.Собственика каза,че до есента ще изкара така ремонта щял да бъде 300-400лв.Силно се надявам да си продам колата и да взема този фиат.Фиата е 1.7 Дизел.Tози дизел специално колко гори като е стегнат?Само отварянето ли е 300лв или и с ремонта След време като се прави основен ремонт колко лв прави ремонта?Забравих да напиша колко струват сегментите без ремонта а и тези втулки какво е това втулки?

                  Коментар


                    #10
                    Toto написа:
                    Предлагат ми един фиат Типо за 1400лв.Има да се оправят сегменти и втулки.Това колко лв ще излезне ремонта?
                    сигурно е имал предвид сегменти и "ризи "/втулки/на цилиндрите ама по добре търси читав бензинов за около 2000лв мисля че ще може да се намери, много стар дизел си е "таралеж в гащите", а да не говорим пък за стар дизел за основен ремонт, помисли си добре преди да купуваш нещо- успех
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      Toto написа:
                      Предлагат ми един фиат Типо за 1400лв.Има да се оправят сегменти и втулки.Това колко лв ще излезне ремонта?
                      сигурно е имал предвид сегменти и "ризи "/втулки/на цилиндрите ама по добре търси читав бензинов за около 2000лв мисля че ще може да се намери, много стар дизел си е "таралеж в гащите", а да не говорим пък за стар дизел за основен ремонт, помисли си добре преди да купуваш нещо- успех
                      Ако е 300 400лв тоя ремонт добре ще ги прежаля,ама само да е толкова.Колата все пак е за 900лв.

                      Коментар


                        #12
                        Mitko написа:
                        Само труда е 300-400лв. Ами ако буталата са задрали? Комплекта е от 400-500лв. за хубави бутала. Но пък за кола за 900лв може би си струва. След ремонта получаваш механично подновен двигател.
                        абе ако основния ремонт се налага поради износване на мотора заради многото км не е много добре в смисъл че тоя мотор ще е на поне 500 хил /ако не и повече ако е подържан добре навремето//,след ремонта става механично нов двг ама всичко друго си е на 500 хил така че дали е удачно да се прави, въпроса е много спорен ,ремонта със сигурност ще излезе около хилядарка със части и труд това без да се сменят буталата
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Двигателя е на 250 000км.Само сегментите и втулки трябва да се сменят.Аз по принцип не карам колата си много така че ако върви с тея сегменти бая време ще изкара.Та питам Ремонта+Сегменти+Втулки колко пари ще излезе.Много пари 300лв само труда.Оле тея майстори ко праят Купето и ходовата част са добре.Забравих да попитам ако се кара така с тези сегменти може ли нещо друго да се прецака по двигателя.Така е ясно,че ще гори масло.Разхода така по-голям ли ще е.Ще питам собственика дали е мешила вода и масло.Ако тази нестане ще търся друга до 1400 1500лв.Гледам има много добри само външния им вид не е добре.(угъната врата)

                          Коментар


                            #14
                            Mitko написа:
                            Дори да са само сегментите двигателя пак се разглобява напълно.
                            Ок това ясно.Попитах един комшия майстор,каза ми сегментите=над 100лв+над 100лв труда.Но като му споменах и втулки и че е дизел ми каза отказвай се.Ремонта отива на основен 900лв~1000лв.Ако колата наистина може да се кара така,и ако мога да сваля доста цената,какво ще кажете заслужава ли си фиат типо добро купе 700лв +900лв за основен на по късен етап.

                            Коментар


                              #15
                              Една поговорка казва така :Старо люби -- ден губи!Старо кърпи --пари харчи!Какво ти казва собственика това е вятър работа .Всеки си хвали стоката докато я продаде.За да е 900лв ясно че е за моргата. Карай си ладата и си събери парички за нещо по добро.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X