Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

регилировка на врати Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    регилировка на врати Браво

    Дясната врата ми е поовиснала и при дъжд капе вътре/между тавана и вратата/. Имам луфт между тавана и уплътнението на вратата.Пробвах от планката на колоната, но явно е увиснала от пантите на вратата. Къде да отида в София/близо да Младост/ за да ми я оправят? Пробвах търсачката, ама не излезе нишо, или търсенете ми бе "калпаво"!Благодаря предварително!
    Fiat Bravo 1.9 TD100 04.1997

    #2
    колега имах същия проблем сега ще ти кажа как го реших аз.....значи свалих прозореца до долу....сложих си стъпалото отдолу под вратата с цел да я повдигам от там коляното го опирам в зонота около копчето за ел стъклото а с двете ръце дърпам горната рамка на вратата към себе си на тласъци...и движенията са следните...с крака отдолу повдигам с коляното придържам да не се притваря вратата а с ръцете дръпам горната рамка с цел да прибере към купето и проблема ми се реши иначе като вали дъжд и водата влизаше вътре
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    Коментар


      #3
      Само това ли е начинът?
      Fiat Bravo 1.9 TD100 04.1997

      Коментар


        #4
        какво не му харесваш на начина аз ти казвам как ги оправих аз и се получи и не е от провисване на вратата а деформация на купето тва е истината....ся мн от колегите ше кажат че не е така но как от самосебе си вратата провисва като е затворена
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          И аз го имам тоя проблем,но още не съм стигнал до там..
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #6
            При мен пък на задна дясна врата (зад пасажера) като е мокро навън и вали ми се мокри от долната страна.Кората е мокра като 3см по цялата и дължина отдолу.Гледах оплътнението,струва ми се наред всичко и немога да открия откъде е пробива.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              mitkosoft написа:
              какво не му харесваш на начина аз ти казвам как ги оправих аз и се получи и не е от провисване на вратата а деформация на купето тва е истината....ся мн от колегите ше кажат че не е така но как от самосебе си вратата провисва като е затворена
              Как мислиш, дали вратата е "здрава" колкото купето? Глупости на търкалета, че купето се деформирало. Отпусни се на вратата 2 пъти и ще разбереш как провисва.

              Коментар


                #8
                извинявам се много но колега изрично е подчертал че когато е затворена вратата и вали дъжд и от горната страна капе вода понеже рамката на вртата не се допира с купето вече....ти ако си разумен човек помисли как при провиснала врата ще може изобщо да се затваря или как провиснала врата ще се затвори....като си го нямал този проблем защо въобще коментираш в темата...аз споделям от опит кво съм правил не казвам че точно така се оправя но аз така си реших проблема....колегата търси решение на проблема а не да казваш кое е глупост и кое не
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  При мен също този начин свърши работа.От горната страна не прилепяше добре и като валеше, капеше в/у седалката.Питах един френд за съвет, той само каза да се дръпна и се увисна два пъти на вратата.Това беше, след това вече нямаше проблем с прилепянето.Малко грубо изглежда, защото оная свиня 120 кила като се увисна и ми стана лошо, но иначе ефективно
                  Ползвайте мигачи!
                  Sometimes I feel like screaming

                  Коментар


                    #10
                    Я, че ми стана интересно какво се подобрява като се увисиш на вратата? Аз нямам проблем да ми тече, но при неравности чувам как скърцат уплътненията на вратите, което значи че отгоре също не ми прилепва както трябва.mitkosoft е написал най-точния метод според мен, сега се сещам за клипа как се произвежда трабант
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      van_dal написа:
                      Я, че ми стана интересно какво се подобрява като се увисиш на вратата? ...
                      Доколкото успях да схвана и аз с увисването на вратата се изкривява рамката на стъклото и така горната част на вратата прилепва по-плътно към уплътнението. А иначе откъм пантите точно този проблем едва ли ще се оправи. Да не говорим, че за да се регулира вратата от там трябва да се свали калника...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        Я, че ми стана интересно какво се подобрява като се увисиш на вратата? Аз нямам проблем да ми тече, но при неравности чувам как скърцат уплътненията на вратите, което значи че отгоре също не ми прилепва както трябва.mitkosoft е написал най-точния метод според мен, сега се сещам за клипа как се произвежда трабант
                        Аз си мислех,че това скърцане само аз го имам и нещо нередно има по мойта кола,а то се оказва,че доста хора го имат..
                        Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                        Коментар

                        Working...
                        X