Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    катализатор

    как да разбера да ли ми е читав катализатора

    #2
    Re: катализатор

    skier написа:
    как да разбера да ли ми е 4итав катализатора
    В полето "Търсене"отгоре в дясно пишеш "Катализатор"и щракаш-писано е много по въпроса...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Ако ти е на над 90000 км колата, знай че може и да не е, но моя съвет е да го махаш веднага, когато го хвърлих, колата моментално тръгна по добре, ускорението се повиши, разхода ми леко падна.....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        к

        Като минаваш на г.т.преглед в аспуха на колата мушат една джаджа , която пък е свързана с друга,а трета вади разпечатка. По този наичин се вижда в нормите ли е катализатора или не.
        Punto 55 SX

        Коментар


          #5
          Ако имаш завишени емисии на СО можеш да се съмняваш и в катализатора, но причините може и да са други. Ако катализатора ти е "запушен" най-напред ще имаш проблем с "вървежа". Нормално съпротивлението на един здрав катализатор е 0,2Атм за щатите и 0,3Атм за Европа. Друг е въпроса, че тук едва ли има кой да ти го измери. Друг признак за "скапан" катализатор е миризмата на "развалени яйца", когато угасиш двигателя. Казват, че в зависимост от това с колко чист бензин караш едина катализатор откарва от 130000 до 150000, а дори и до 180000 от там нататък сам си прави сметката.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар

          Working...
          X