Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо прави вакум?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо прави вакум?

    Почти постояно ми се случва като зареждам бензин като отворя капачката на резервоара и той си взима въздух сякаш ватре е под вакум. Това нормално ли е? Колата е Brava 1.4 12v

    #2
    Нормално е ... не съм срещал Brava на която да не го прави ...

    Коментар


      #3
      Много странно.
      Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

      Коментар


        #4
        и при мен е така,нормално е това...take’n easy

        Коментар


          #5
          Мисля, че не е нормално и показва запушен одушник на резервоара.Преди години съм имал подобен проблем с Лада.Колата първо взе да прекъсва много и после направо спря.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            1. Както казах и по-горе не съм срещнал нито една Brava на която да не го прави, не знам нека и други колеги с Brava/o да се изкажат по темата, но аз и преди да я взема мойта, като обикалях по автокъщите ми правеше впечатление на всяка една, че го прави ... прави го и моята ...2. Разбира се, първоначално и аз се бях притеснил за това ... откарах я веднага на доктор, и то не при един, а при няколкото при които ходя все това ги питам ... всички казват, че е нормално ...3. Нито ми прекъсва колата, нито ми спира ... сигурен съм, че нито спират, нито прекъсват и колите на колегите с Brava и Bravo взели отношение по-горе в темата ...Нека и други с Brava/o се изкажат по темата и ще видим

            Коментар


              #7
              И при мен мяна проблеми при работата на двигателя. Но просто ми се стори страно. Мерси за отговорите. Нека и други колеги да кажат как е при тях.

              Коментар


                #8
                Тъкмо ходих до колата за да видя има ли такъв ефект и при мен.Не,няма вакуум.Наистина колата е карана преди 1 час да кажем,но дори и когато съм спирал на бензиностанция не съм забелязвал такова нещо.Какви са вашите капачки на резервоарите,заключват ли се или не,дали са оригиналните?

                Коментар


                  #9
                  Мойта се заключва и си е оригиналната ...

                  Коментар


                    #10
                    Бравото го карам на основно на газ, но не съм забелязал да прави вакуум на резервуара.За сметка на това Фиестата на жена ми вече 5 години си съска всеки път като махне капачката.Не мисля, че е проблем.

                    Коментар


                      #11
                      И моята е така.Зелена е на цвят и има предупредителни надписи по нея.Единият от които е "Отваряйте бавно".

                      Коментар


                        #12
                        peho написа:
                        И моята е така.Зелена е на цвят и има предупредителни надписи по нея.Единият от които е "Отваряйте бавно".
                        Точно така ...

                        Коментар


                          #13
                          И моята кола е така но неми прави впечатление защото съм карал и други коли които правят така.Но преди години карах опел вектра и когато ми направи така се шашнах и си помислих че ще направи вакум ище ми изкреви резервоара но един маистор ми каза че е нормално за коли с моно и пълни инжекционни системи тоест които имат помпа в резервоара тя си правела вакум но до някава допостима граница което е безвредно .Затова няма място за тревоги .
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            И при мене си има едно яко изпускане на въздух като отварям
                            Bravo(TM) HGT

                            Коментар


                              #15
                              Моята Marea 1.8 също съска при отваряне на капачката.

                              Коментар

                              Working...
                              X