Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1-ва и задна влизат трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1-ва и задна влизат трудно

    От известно време 1-ва и Задна скорости влизат много трудно и понякога изобщо не влизат. Много е кофти и се чудя какво да правя.
    FIAT Uno 45 FIRE

    #2
    Нов съединител ?
    Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

    Коментар


      #3
      За първа, да кажем че е до известна степен "нормално" за фиат-ките, но за задната ми е странно
      Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        съединител най-вероятно
        Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
        ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

        Коментар


          #5
          gorole написа:
          За първа, да кажем че е до известна степен "нормално" за фиат-ките, но за задната ми е странно
          За твойта може

          Коментар


            #6
            Аз съм лаик, но според мен зависи колко често се случва.Все пак зъбци са, нормално е да се случва и срещане понякога.Пускаш/Натискаш съединител и се наместват, нали за това говорим ?
            Fiat Bravo GT -> дзверчето

            Коментар


              #7
              И аз имам същия проблем с моята специално за задната.Но съединителя си ми е добре и пак е така.При мен задната само от време на време ми прави проблем -= пускам и натискам пак съединителя и готово
              FIAT - TIPO 2.0i.е

              Коментар


                #8
                провери тампоноите на скоростната котия.Като се износят понякога задната влиза трудно
                FIAT - TIPO 2.0i.е

                Коментар


                  #9
                  Re: 1-ва и задна влизат трудно

                  ivo_red написа:
                  От известно време 1-ва и Задна скорости влизат много трудно и понякога изобщо не влизат. Много е кофти и се чудя какво да правя.
                  Така се получава когато съединителя не отделя достатъчно!Причината може да бъде в жилото, трябва да се регулира като се навие малко болтчето откъм скор. кутия / да се скъси / и ако не се оправи трябва да се сменя съединител!

                  Коментар


                    #10
                    Като купувах колата изрично ме предупредиха никога да не я оставям паркирана на скорост, защото някакви синхронизатори се износвали и от там имало такива проблеми с превключванията.

                    Коментар


                      #11
                      yan написа:
                      Като купувах колата изрично ме предупредиха никога да не я оставям паркирана на скорост, защото някакви синхронизатори се износвали и от там имало такива проблеми с превключванията.
                      Е ти как я паркираш, на свободна ли я оставяш?Само на ръчна? А по нагорнище/надолнище как я оставяш?
                      FIAT - TIPO 2.0i.е

                      Коментар


                        #12
                        Само на ръчна.В Бургас има горе долу 3 нагорнища и гледам да не спирам по тях

                        Коментар


                          #13
                          стига бе хора това е нормално като е спряла колата не винаги да влиза гладко задна те за това старите шофиори първо тръгват леко напред колкото да се разклати колата и след това назад и е израз на професионализъм а даже имам един познат които викаше че не му е в ред скоростната кутиа защото като си карал сус 20 тина не могъл да включи първа ))І
                          Fiat Brava
                          Volkswagen Golf
                          и тия три неща

                          Коментар


                            #14
                            Re: 1-ва и задна влизат трудно

                            hit-ko написа:
                            Причината може да бъде в жилото, трябва да се регулира като се навие малко болтчето откъм скор. кутия / да се скъси / и ако не се оправи трябва да се сменя съединител!
                            При мен всичко си беше ОК докато не си помислих че съединителя ми отделя прекалено високо. Развих малко болчето и сега при мене е подобен случая. Но се оправям както казвате с малко "размърдване" на колата или с повторно натискане на съединителя.
                            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                            Lancia Y

                            Коментар


                              #15
                              Само искам да попитам колегата зимата когато е примерно -20 градуса пак ли си оставя колата на ра4на?

                              Коментар

                              Working...
                              X