Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с фарове

    вчера вечерта нещо ми отказаха фаровете, като съм на къси ми свети само габарит, а като пусна дълги се включва само единият фар, а другия пак си е на габарит?Какво може да е според вас?дали бушон, или може би кружката?

    #2
    Аз имах подобен проблем- както си карам и ми спираха всички светлини освен халогените,оказа се че са кабелите връзките преди фасонката.Провери си крушките но според мен са бушоните.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      Re: проблем с фарове

      jestera написа:
      вчера вечерта нещо ми отказаха фаровете, като съм на къси ми свети само габарит, а като пусна дълги се включва само единият фар, а другия пак си е на габарит?Какво може да е според вас?дали бушон, или може би кружката?
      Значи извинявай колега ама търпях търпях та реших да напишаТолкова ли не можеш да провериш дали ти е изгорял бушона или да видиш дали имаш изгоряла крушка,и тогава ако всичко е ОК да пишеш за помощ.Не че ми пречи нещо ама тука няма екстрасенси.Може ло ли да е тва или онва ми може разбира се.Апак може да си напълно невеж за което се извинявам, за това :1.крушката и бушонът може да ги провериш с мултицет.ако нямаш такъв :1а. Изкарай крушката вдигни я към светлината и ако и е прекъсната жичката значи е изгоряла1б. Бушонът го провери дали не е прекъснат посредата

      Коментар


        #4
        Re: проблем с фарове

        gdd55 написа:
        Значи извинявай колега ама търпях търпях та реших да напишаТолкова ли не можеш да провериш дали ти е изгорял бушона или да видиш дали имаш изгоряла крушка,и тогава ако всичко е ОК да пишеш за помощ.
        Прав е !! ти докато си седял на компа моеше да си ги видял тия неща и да не ми губиш времето сега!!!
        По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
        Дедра Турбо Интеграле

        Коментар


          #5
          добре де, нали затова е форума и раздел "консултации", аз ако знаех нямаше "да ти губя времето", и извиняваи но не всички сме такива разбирачи например като Теб!

          Коментар


            #6
            jestera написа:
            добре де, нали затова е форума и раздел "консултации", аз ако знаех нямаше "да ти губя времето", и извиняваи но не всички сме такива разбирачи например като Теб!
            Не му се връзвай на колегата! Просто е с малко по-пиперлив език от необходимото, вече му свикнах!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Re: проблем с фарове

              jestera написа:
              вчера вечерта нещо ми отказаха фаровете, като съм на къси ми свети само габарит, а като пусна дълги се включва само единият фар, а другия пак си е на габарит?Какво може да е според вас?дали бушон, или може би кружката?
              Не ми става много ясно за проблема. На къси ти светят 2-та фара на габарит, на дълги само единия включва а другия си остава на габарит, така ли?Не знам как е на Типото, но нали фаровете се управляват през релета.Пич провери с мултицет дали идва ток до релето или релетата за фара.Или ти вече всичко си оправил?

              Коментар


                #8
                да оправиха се, благодаря все пак за съветите, напръсках с контактен спрей клемичките на фаровете и сега си светят :D

                Коментар


                  #9
                  Проблеми с фаровете

                  Пак е добре, че колегата е фиксирал проблема с контактен спрей При мене обаче уж всичко си е както трябва - и бушоните са здрави, и лампи нови купих, и захранването си е на мястото, и маса си има ( проверено е с мултицет ) и не иска да светне тоя десен фар - и това си е .....

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблеми с фаровете

                    pangobg написа:
                    Пак е добре, че колегата е фиксирал проблема с контактен спрей При мене обаче уж всичко си е както трябва - и бушоните са здрави, и лампи нови купих, и захранването си е на мястото, и маса си има ( проверено е с мултицет ) и не иска да светне тоя десен фар - и това си е .....
                    Ами ако под захранването си е на място се разбира, че до фара идват 12в. мерено с мултицет следва = > Мериш на фасонката (при откачени кабели) съпротивление. 1. Ако има => релето ти е с нагорял контакт.2. Ако няма => или крушката е изгоряли или не прави контакт с фасонката.това е........

                    Коментар


                      #11
                      имал съм случай точно на типо проблем с единия фар - нагарят кабелните обувки във фасонката и като мериш ток има ама после изчезва като закачиш крушката.....играх си с дни докато не строших фасонката и не жидях тоновете мизерия вътре.Провери я тая фасонка твойта да не е ръждясала и т.н.Успех!
                      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                      Коментар

                      Working...
                      X