Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде да си купя тръба за топал въздух към възд. Филтър.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде да си купя тръба за топал въздух към възд. Филтър.

    Става въпрос за Пунто 1.1От къде да си купя тръбата която "доставя" топал въздух към въздушния филтър.Ето снимка:http://pics.data.bg/categories/1/%d0...20x0Става дума за това ограденото с кръгче.Също така да питам. В кутията на филтъра си има клапа която се настройва сама според това каква нужда има двигателя от съотвевтно топъл или студен въздух, или се настройва ръчно?Питам защото парното ми загрява сравнително бавно, а термостата е наред.
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Re: От къде да си купя тръба за топал въздух към възд. Филтъ

    Ем тои тва сам за зимата бре ... хората са чудат как да вкарат студен въздух в двигателя понеже е наситен на повече кислород и по хубаво изгаряне (повече тяга) ..ти топтл въздух... Хич не го мисли то маркуч от заде си има една тръбичка дето взема топъл въздух от економаизера(по точно топлите газове от маслото) и отива дирекно в инжекциона ... (няма смисъл просто ) Това е само за зимата ... ама и зимата не е нужно поне на мене.(Клапата са праи ръчно с пружина и лостче е ) Тва е като минаваш към зимен режим .... Ама няма смисал да се играеш просто няма нужда , аз даже съм я запушил и съм със спортен филтър Яко реве Ма се ядосвам с тея тъпи кутии от горе ще си зема едно Силиконово коляно дирекно върху моноижекциона ще разкарам тея брамбазаци пласмасовите слагам тръба според размера на спортния филтър слагам филтъра от преде ... и посредата на тръбата ще вкарам маркуча от еконмаизера за топлите газове от маслото и става работата ... (понеже зимата без тоя маркуч двигателя тресе щот му е студено) Ма за оня от преде с него и без него ...
    Прикачени файлове
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Прекалено студения въздух води до голям приток на кислород в дросела и съответно бедна горивна смес.Обедняването на горивната смес от своя страна води до загуба на мощност и по-висок разход.Добре, че колата ми е моно инжекция и сама си настройва сместа.Утре ще проверя.Мислих си, че клапана се настройва автоматично, а той бил ръчно.А това което си го очертал, вкарва картерните газове за доизгаряне защото в тях има бензинови пари.Въпросните картерни газове се получават защото при сгъстяването на горивната смес във втория такт при движението на буталото от ДМТ в ГМТ се получава голямо налягане в следствие на което през сегментите преминача част от тази смес. Понеже в нея има неизгорени бензинови пари, тя се вкарва в дросела за повторно изгаряне.
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        Аз взех такава тръба от магазин за автоаксесоари!
        Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

        Коментар


          #5
          Гофрираната тръбичка я има в магазините за Лада ,мисля че беше Ф45мм.( преди 5-6 месеца купих 50см. за 5 лв.,ще има за 5-6 пъти.).А смукателя на капака за въздушния филтър трябва да е с биметална система,която сама отваря и затваря капачето,според околната температура.

          Коментар


            #6
            boy123 написа:
            Гофрираната тръбичка я има в магазините за Лада ,мисля че беше Ф45мм.( преди 5-6 месеца купих 50см. за 5 лв.,ще има за 5-6 пъти.).А смукателя на капака за въздушния филтър трябва да е с биметална система,която сама отваря и затваря капачето,според околната температура.
            точно така. можеш да си я регулираш ръчно колко да пуска, от единия край е на резба. иначе е на принципа на термостата.
            Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
            Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

            Коментар


              #7
              Някой знае ли къде в София да търся такава гофрирана тръбичка?
              _/''''''''''''''''''''''''\_
              //---------------\\
              [( )== //// ==( )]
              |_|'------------'|_| ....Punto

              Коментар


                #8
                MorningEnergy написа:
                Някой знае ли къде в София да търся такава гофрирана тръбичка?
                Ломско шосе (в "Надежда"),точно срещу блока с банките (Райфайзен,ОББ,Пощенска) има едно невзрачно павилионче,пише Лада или нещо подобно.

                Коментар

                Working...
                X