Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

осветление на километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    осветление на километраж

    вчера забелязах , че нямам осветление на панелчето за отчитане на изминалите км. С взирене се вижда ,че работи , на явно или е изгоряла лампата , която го осветява или е кабелен проблем. Всички останали лампи и индикатори светят нормално. Как проверя какъв е проблема.

    #2
    Демотираш таблото и сменяш изгорялата крушка.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Не е Браво защото там има само 3 крушки, които осветяват цялото табло

      Коментар


        #4
        yan написа:
        Не е Браво защото там има само 3 крушки, които осветяват цялото табло
        Повече са! Колев, днеска сменях крушки(диоди) на таблото! В една друга тема е обяснено как се сваля, но не помня коя беше. На снимката се виждат едни черни винтчета, които се развъртат на тях са сложени диодите сваляш и гледаш кой е изгорял и т.н.Btw, днеска вдигнах 220км.
        Прикачени файлове
        "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
        дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
        Brava 1.4 12V

        Коментар


          #5
          Аз мисля да слагам червени или сини диоди-някой пробвал ли е кой цвят по добре ще се виждат цифрите на километража- Фиат Браво. настина ли са само 3, много малко ми се виждат,трябва да са повече

          Коментар


            #6
            Deyan Marinov написа:
            Аз мисля да слагам червени или сини диоди-някой пробвал ли е кой цвят по добре ще се виждат цифрите на километража- Фиат Браво. настина ли са само 3, много малко ми се виждат,трябва да са повече
            Три са за осветлението на таблото. С червени фасонки са на Бравото.Другите са сигналните лампички.Миналата събота ги смених и трите. Лампичките се измъкват от фасонките лесно.Сложих 3 нови 1.2 W Osram да не ми се налага да ги сменям често.

            Коментар


              #7
              става въпрос за Мареа 1,6 1997 година Как се сваля целият панел има ли опасност да направя пакост

              Коментар


                #8
                момчета гледам сваляли сте километража, я кажете трудно ли е? аз искам да си сменя циферблатите да ги направя бели. А и другото е мога ли да сложа сини диоди? ще свети ли синьо? или ако знаете как да го направя?
                Fiat Bravo 1.9 TD100

                Коментар


                  #9
                  Anaboliy написа:
                  момчета гледам сваляли сте километража, я кажете трудно ли е? аз искам да си сменя циферблатите да ги направя бели. А и другото е мога ли да сложа сини диоди? ще свети ли синьо? или ако знаете как да го направя?
                  Виж тази тема за циферблата http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...B%EE&start=0А за синия цвят мисля, че няма да свети както трябва. Някой беше казал, че стрелките не се виждат.Свалянето на километража не е трудно. Някъде в една тема имаше схема, ама мамка му не мога да я намеря, ако пък ти е много спешно, ще ти обясня как да го свалиш
                  "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
                  дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
                  Brava 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    Anaboliy написа:
                    момчета гледам сваляли сте километража, я кажете трудно ли е? аз искам да си сменя циферблатите да ги направя бели. А и другото е мога ли да сложа сини диоди? ще свети ли синьо? или ако знаете как да го направя?
                    Пластмасата, която се покрива километража се сваля гадно.Трябва да пъхнеш тънка отверка или пластинка да откачиш щипката, която държи пластмасата.Тука на снимката е показано със стрелка къде да я търсиш тая щипка.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Аз имах същия проблем, сваля се лесно, но погрешка бях сложил една лампичка не на място, даде ми на късо, изгоряха доста неща, така че внимавайте....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар

                      Working...
                      X