Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.4 - стартера почти не върти когато е загряла?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.4 - стартера почти не върти когато е загряла?

    Здравейте,Имам брава 1.4. Колата пали без проблем когато е студена. Ако я карам и я изгася и след това се опитам да я запаля, стартера едвам превърта един оборот и то супер измъчено и не мога да запаля. Ако я оставя 20 мин, след това нямам проблем с запалването.Първоначално си мислех че ми е заминал акумулатора, но факта че пали ако не е карана известно време ме кара да си мисля че проблема е някъде другаде. Дали е възможно стартера да загрява от двигателя и да прави проблем?Някой имал ли е подобен проблем. Търсих из форума за подобна тема но не открих нищо.Благодаря предварително.
    Brava 1.4

    #2
    И при мен е така. Първоначално / тъй като правих основен ремонт / мислех, че е много "стегнат" двигателят, но ето - вече минах 10000 км. и нищо. Когато е загряла стартерът едвам върти. Не мога да открия проблема!
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #3
      А по майстори ходил ли си? Много е гадно като изгасне някъде и не мога да я запаля следващите 15 мин.
      Brava 1.4

      Коментар


        #4
        защо не пробвате да му пръснете малко течна смазка на втулките може и да се оправи и съответно ако се оправи най добре е да ги смените с нови
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          При мен се случва същото, явно това е типично за стартера на bravo/brava (аз съм с двигател 1,4 12 клапана). Предполагам че проблемът е в самия стартер- той отдавна си е за смяна, но преди две години вместо да го сменя ми го поправяха... но явно си иска нов

          Коментар


            #6
            Втулки, или четки на стартера, или по-вероятно нужда от зачистване контактите на така наречения шалтер!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Е, да де, но когато е студена няма никакъв проблем. Втулки,четки или мръсотийка - няма как да изчезват напълно евентуални проблеми, причинени от тези неща. Ако колата е студена няма абсолютно никакъв проблем. Даже съм правил опити и като прекъсна гор.помпа - въртя 10-15 пъти и нищо. Стартерът работи перфектно, акумулаторът също.
              PUNTO Selecta

              Коментар


                #8
                Втулки!!

                Коментар


                  #9
                  Закарах я на сервиз в Вантотрейд. Казаха ми че най-вероятно е втулки на стартера. Свалиха стартера и ми казаха че му няма нищо - само точел малко повече ток когато колата е загряла. Там като я пробвах да я паля загряла нямаше проблем, но сега като я покарах 10км градско и пак не можа да завърти от първия път. На третия път с 200 зора запали. След това пробвах да я паля няколко пъти и няма никакви проблеми.Супер странна работа.
                  Brava 1.4

                  Коментар


                    #10
                    Ще изкажа мнението си с което не търдя,че е много вярно,но има някаква логика.Сигурен ли си че всичко със смазването на двигател ти е наред,качество на маслото и изправност на помпата.Ако в това няма проблем,тогава замисли се относно това в какво състояние са ти основните лагери на коляновият вал.Имам на предвид дали не се получава осовото му изместване при опит да запалиш и това да затруднява въртенето му.Особено при загрят двигател заради промяната в гъстотата на маслото а и в разширението на материалите.

                    Коментар


                      #11
                      koman написа:
                      Закарах я на сервиз в Вантотрейд. Казаха ми че най-вероятно е втулки на стартера. Свалиха стартера и ми казаха че му няма нищо - само точел малко повече ток когато колата е загряла. Там като я пробвах да я паля загряла нямаше проблем, но сега като я покарах 10км градско и пак не можа да завърти от първия път. На третия път с 200 зора запали. След това пробвах да я паля няколко пъти и няма никакви проблеми.Супер странна работа.
                      Проблема не е в двигателя, а в стартера, но най-вероятно не са му обърнали достатъчно внимание! Така, че при електричар!

                      Коментар


                        #12
                        Имах подобен проблем със стартера на първата ми кола Wartburg 353. Беше доста отдавна, но доколкото си спомням имаше некакво нарушение на изолацията - от там и причината за по висока консумация на ток. Та както казва hit-ko отиди на електичар да го провери.
                        Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                        Renault Safrane 2.0 16V

                        Коментар


                          #13
                          Не бързайте с основен ремонт на двигателя, смяна на втулки на стартера, смяна на бендикс и още такива неща. Всъщност всичко може да е доста по-просто. Сложното в случая е свалянето на стартера. Закрепен с 3 болта се сваля от долу. Около 2 часа ми отне зада го измъкна, като почти целият се бях напъхал в коша. Едно лягане след това и стартера беше на вън. Разглобяване и почистване. Прах от четките се бе полепила по шлиците и втулката не се движеше по тях на пред и на зад. Малко тънко масло, но не грес. Сглобяване и всички проблеми отпаднаха. Пак лягане под колата и за 15 мин. (тоя път не експериментирах от горе) стартера си бе на мястото. Това е!
                          Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                          Коментар


                            #14
                            Относно двигателя и маслото - сега ми смениха основните консумативи и разпределителния вал. Според техника в Вантотрейд няма проблем с двигателя.
                            Brava 1.4

                            Коментар


                              #15
                              Явно като имам повече време ще трябва да сваля стартера и да огледам кабелите.Благодаря за съветите.
                              Brava 1.4

                              Коментар

                              Working...
                              X