Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предни накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предни накладки

    Приятели, искам първо да благодаря на всички от неделното ни събиране, които ми помогнаха за смяна дръжките на вратите и най паче :D на Здравко и Митко. С Митко и Илиана/ Блъди-мери или Блонди,както и да е наричате е готина/ сменихме и предните накладки и дисковете на Браво-то с нови.Обаче:Сега като натисна спирачките нещо "лупа "Значи, спрал съм, колат леко тръгва едва-едва,натискам спирачките по остро и чувам едно"туп".какво може да е? Всичко завинтихме свирепо???Пишете, че не смея да натискам спирачките, започнах да карам като голфаджия, нещастна работа.Лошо.

    #2
    След смяната на накладките и при мен се чува същото ...

    Коментар


      #3
      Като ми смениха накладките нямах никакви ядове (освен първите 50 метра ), нищо не се е чувало и 100% не е нормално това...А какво ще рече "лупане"? Аз съм виждал когато тресат спирачките - това е от некачествено феродо... но обясни по-точно какво точно става?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Ако са кофти накладките се чува едно гадно скърцане при спиране, ама за тропане не знам
        FIAT Bravo 1.6 16V '97

        Коментар


          #5
          Не е като скърцане, при мен се чува като тръгна да отпускам педала на спирачката след като вече съм спрял (не всеки път) ... определено преди да ги сменя не беше така ... смених ги преди месец и продължавам да си я карам така ... всъщност съм го чувал и при други автомобили тоя звук ... но факт е, че преди това не го правеше ...Проблема знам как да си го реша, взимам накладките, отивам при този дето ми ги смени, блъскам го с тях по главата и после ще го карам да мери спирачния път по лице ... общо взето в момента това ми се прави ... Тая некадърност монтьорска край няма ... хем му плащаш, хем не върши работа ... а и като се замисля доста се изръсих за накладки и смяна ...

          Коментар


            #6
            Re: Предни накладки

            blondy_driver написа:
            Приятели, искам първо да благодаря на всички от неделното ни събиране, които ми помогнаха за смяна дръжките на вратите и най паче :D на Здравко и Митко. С Митко и Илиана/ Блъди-мери или Блонди,както и да е наричате е готина/ сменихме и предните накладки и дисковете на Браво-то с нови.Обаче:Сега като натисна спирачките нещо "лупа "Значи, спрал съм, колат леко тръгва едва-едва,натискам спирачките по остро и чувам едно"туп".какво може да е? Всичко завинтихме свирепо???Пишете, че не смея да натискам спирачките, започнах да карам като голфаджия, нещастна работа.Лошо.
            спирачния апарат сигурно "лупа" ама що не знам водачите на какъв хал бяха накладките добре ли паснаха да не са нещо" лабави" без да се погледне на място е трудно, свалете гумата запалете 1-газ и натискаш спирачка и другия гледа и се ослушва друг вариант няма
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Re: Предни накладки

              stef написа:
              blondy_driver написа:
              Приятели, искам първо да благодаря на всички от неделното ни събиране, които ми помогнаха за смяна дръжките на вратите и най паче :D на Здравко и Митко. С Митко и Илиана/ Блъди-мери или Блонди,както и да е наричате е готина/ сменихме и предните накладки и дисковете на Браво-то с нови.Обаче:Сега като натисна спилачките нещо "лупа "Значи, спрал съм, колат леко тръгва едва-едва,натискам спирачките по .остро и чувам едно"туп".какво може да е? Всичко завинтихме свирепо???Пишете, че не смея да натискам спирачките, започнах да карам като голфаджия, нещастна работа.Лошо.
              спирачния апарат сигурно "лупа" ама що не знам водачите на какъв хал бяха накладките добре ли паснаха да не са нещо" лабави" без да се погледне на място е трудно, свалете гумата запалете 1-газ и натискаш спирачка и другия гледа и се ослушва друг вариянт няма
              Така мисля че няма да е много полезно за диференциала...???
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Re: Предни накладки

                Mazgarev написа:
                stef написа:
                blondy_driver написа:
                Приятели, искам първо да благодаря на всички от неделното ни събиране, които ми помогнаха за смяна дръжките на вратите и най паче :D на Здравко и Митко. С Митко и Илиана/ Блъди-мери или Блонди,както и да е наричате е готина/ сменихме и предните накладки и дисковете на Браво-то с нови.Обаче:Сега като натисна спилачките нещо "лупа "Значи, спрал съм, колат леко тръгва едва-едва,натискам спирачките по .остро и чувам едно"туп".какво може да е? Всичко завинтихме свирепо???Пишете, че не смея да натискам спирачките, започнах да карам като голфаджия, нещастна работа.Лошо.
                спирачния апарат сигурно "лупа" ама що не знам водачите на какъв хал бяха накладките добре ли паснаха да не са нещо" лабави" без да се погледне на място е трудно, свалете гумата запалете 1-газ и натискаш спирачка и другия гледа и се ослушва друг вариянт няма
                Така мисля че няма да е много полезно за диференциала...???
                Колите с предно предаване нямат диференциал :P :P
                FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

                Коментар


                  #9
                  Re: Предни накладки

                  Mazgarev написа:
                  stef написа:
                  blondy_driver написа:
                  Приятели, искам първо да благодаря на всички от неделното ни събиране, които ми помогнаха за смяна дръжките на вратите и най паче :D на Здравко и Митко. С Митко и Илиана/ Блъди-мери или Блонди,както и да е наричате е готина/ сменихме и предните накладки и дисковете на Браво-то с нови.Обаче:Сега като натисна спилачките нещо "лупа "Значи, спрал съм, колат леко тръгва едва-едва,натискам спирачките по .остро и чувам едно"туп".какво може да е? Всичко завинтихме свирепо???Пишете, че не смея да натискам спирачките, започнах да карам като голфаджия, нещастна работа.Лошо.
                  спирачния апарат сигурно "лупа" ама що не знам водачите на какъв хал бяха накладките добре ли паснаха да не са нещо" лабави" без да се погледне на място е трудно, свалете гумата запалете 1-газ и натискаш спирачка и другия гледа и се ослушва друг вариянт няма
                  Така мисля че няма да е много полезно за диференциала...???
                  Колите с предно предаване нямат диференциал :P :P
                  FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

                  Коментар


                    #10
                    Ако няма диферинциал няма завой :D , дори състезатлните със шпер който са не са зацепени на 100% :D
                    FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                    Коментар


                      #11
                      Re: Предни накладки

                      jmi написа:
                      Колите с предно предаване нямат диференциал :P :P
                      Разбира се, че имат, но не е в кардана, като при тези със задно, а в скоростната кутия. А относно теста-няма, какво да му стане на диференциала нали това му е работата-прави така, че едното колело се върти повече от другото в завой, или пи разлика в съпротивлението на двете колела.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Re: Предни накладки

                        Vladim написа:
                        jmi написа:
                        Колите с предно предаване нямат диференциал :P :P
                        Разбира се, че имат, но не е в кардана, като при тези със задно, а в скоростната кутия. А относно теста-няма, какво да му стане на диференциала нали това му е работата-прави така, че едното колело се върти повече от другото в завой, или пи разлика в съпротивлението на двете колела.
                        е да де... но все пак е голяма разликата в съпротивлението на двете колела... и с газ да го тестваме - ще се развърти много... де да знам. Но 100% има друг начин за установяване на причината...
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          Re: Предни накладки

                          Mazgarev написа:
                          Vladim написа:
                          jmi написа:
                          Колите с предно предаване нямат диференциал :P :P
                          Разбира се, че имат, но не е в кардана, като при тези със задно, а в скоростната кутия. А относно теста-няма, какво да му стане на диференциала нали това му е работата-прави така, че едното колело се върти повече от другото в завой, или пи разлика в съпротивлението на двете колела.
                          е да де... но все пак е голяма разликата в съпротивлението на двете колела... и с газ да го тестваме - ще се развърти много... де да знам. Но 100% има друг начин за установяване на причината...
                          че на деференциала няма да му стане нищо това е сигурно както е сигурно че има и други начини но според мен това е най лесния и така да се каже все едно е в реални условия тест
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар

                          Working...
                          X