Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дърпа наляво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дърпа наляво?

    Колеги онзи ден сложих летните гуми с лятите джанти , ............ноДжаснах една дупка с дясната гума и макар гумата да не спада джантата е видимо отворила .......а днес ми направи впечатление че дърпа наляво .............. възможно ли е от дясната джанта да дърпа наляво? според вас.............
    Пунто '95 1.1

    #2
    Re: дърпа наляво?

    bopkata написа:
    Колеги онзи ден сложих летните гуми с лятите джанти , ............ноДжаснах една дупка с дясната гума и макар гумата да не спада джантата е видимо отворила .......а днес ми направи впечатление че дърпа наляво .............. възможно ли е от дясната джанта да дърпа наляво? според вас.............
    Изправи си джантата и ще разбереш
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Ако гумите ти нямат посока смени дясната с лявата гума(заедно с джантата) и виж дали ще се промени посоката на дърпане.Ако имат посока трябва да завъртиш гумите спрямо джантите и тогава да им размениш местата (лявата джанта с гумата да отиде отдясно и обратно) :D
      125s/1600ccm/100ps

      Коментар


        #4
        И летите джанти се изправят само на машина ! ! !
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          ок пичове ама аз досега лдж не съм имал кажете къде е тая машина и колко ще струва ? София е мястото
          Пунто '95 1.1

          Коментар


            #6
            bopkata написа:
            ок пичове ама аз досега лдж не съм имал кажете къде е тая машина и колко ще струва ? София е мястото
            Работата е проста: както казват колегите размени лявата с дясната гума (заедно с джантите) и ще разбереш дали от това е дърпането. Но не ми се вярва да е от това - обикновено дърпа, ако има блокирало нещо в съответната спирачка, но пък тогава освен че дърпа, се затопля и гумата, а при по-тежки случаи мирише на изгоряло.А за изправянето на джанти - всеки по-голям център за гуми може да го прави.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              bopkata написа:
              ок пичове ама аз досега лдж не съм имал кажете къде е тая машина и колко ще струва ? София е мястото
              цената зависи от размераоколо 20 лева е по принцип
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                кажи още сега ако можеш според теб какво е?
                Пунто '95 1.1

                Коментар


                  #9
                  колега

                  Дарпането на каквато и да е посока не е от джантите.Ако имаш крива джанта просто ще ти тресе волана при висока скорост(над60-80...км),но ако ти дарпа лошо.Проверка на окачването.
                  FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                  Коментар


                    #10
                    ок и друго ми хрумна - от известно време чувам особен шум като при търкаляне на нещо - при ляв завой се засилва при десн го няма - мисля че симптомите са на лагер на главина но не съм сигурен кой от двата .......... да не би просто левия лагер да е заминал и това да е проблема - макар че джантите не са горещи на пипане?
                    Пунто '95 1.1

                    Коментар


                      #11
                      В гуми център Диана изправят за 22.50 на джанта. А относно дърпането ако е било дзверска дупка може да си изкривил шенкел (поне аз имам изкривен такъв) или нещо друго от окачването е прецакано. Ако е шенкел поне при бравото не може да се регулира поради кеото за да спестя от нов шенкел и други разправии разпробих макферсона и стана като при голфовете, после ходих на регулаж и сега е перфектна. Успех и дано не е нещо много скъпо
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Mitko написа:
                        Може да е лагер, но първия признак за изпуснал шарнир е именно изместването на волана. Аз винаги като почне да ми дърпа на някъде проверявам шарнири.
                        Обратното вярно ли е? Искам да кажа - докато не ми дърпа волана нанякъде мога ли да съм спокоен за здравето на шарнирите си? Е, така де, приемаме, че не са се разбили и двата до еднаква степен та да дърпат по равно ntopic: Звукът от лагера би трябвало да наподобява виене. Ако е лагер - при тази конфигурация
                        при ляв завой се засилва при десн го няма
                        трябва да е десен...
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар

                        Working...
                        X