Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

голям разход на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    да тези дни ще сложа друга гарнитура и ще я намажа с сисликон, то на самата гарнитура се наслагва нали?и от двете и страни?или на самият капак?

    Коментар


      #17
      jestera написа:
      да тези дни ще сложа друга гарнитура и ще я намажа с сисликон, то на самата гарнитура се наслагва нали?и от двете и страни?или на самият капак?
      Аз сменях гарнитурките на капаците на клапаните на 8 клапанова двувалка.Свалих препечени картонени - имаха и бая силикон (именно червен). Бяха протекли дотолкова че имах локвички масло при свещите !Сложих гумени (с метални вложки-ограничители) без силикон, няма и следа от масло вече.

      Коментар


        #18
        velko_sz написа:
        jestera написа:
        всъщност забелязах малък теч на масло от гарнитурата на капака, снених я но пак така изпуска по малко.Има ли нещо по специфично при смяната на гарнитурата на капака?Трябва ли с нещо да се маже преди да се сложи гарнитурата?
        слагай червен силикон
        ако е оригинална гарнитурата ядове с теч на масло със сигурност няма да има лошо е че трудно се намират такива а ако ще слагаш силикон внимавай да не омажеш много и някое парченце от него да запуши където не трябва а също токо ползвай черен не стои грозно както червения
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #19
          а имаш ли представа къде може да се намери оригинална гарнитура?и коя е по добра корковата или гумената?

          Коментар


            #20
            jestera написа:
            а имаш ли представа къде може да се намери оригинална гарнитура?и коя е по добра корковата или гумената?
            ами в софия със сигурност ще ти е по лесно аз съм от пловдив, но най малко в ауто италия ли кво беше там представителството на фиат или фирма "софия експорт " продават горнитури на GOETZE но за съжеление с координати за софия не мога да помогна
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              Ако слагаш силикон по добре червен, че ако сложиш черен и има теч много тръдно се забелязва точно от къде е. Черния е идеялен за калпавите сервизи че маскира некачествено свършената работа
              PUNTO 1.1 94г.

              Коментар


                #22
                Почти всички оригинални производители използват черни силикони - по-добри са!Ситроен Пежо и още дори използват Loctite Ultra Black!Ако искаш си купи такъв силикон наистина е добър!
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  Е аз говоря за най обикновените силикони.
                  PUNTO 1.1 94г.

                  Коментар

                  Working...
                  X