Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

голям разход на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    голям разход на масло

    скоро си смених маслото, така че отпада да е причината да е старо, скоро смених и гарнитурата на капака, но разхода си го има отново.Имам предвит горе долу 700-800 км. около 0.5 литра масло си харчи.Каква ли може да е причината?

    #2
    не

    Коментар


      #3
      а от отдушншка пуши ли много /цапа ли възд филтър/ ако да сигурно сигменти
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Свако ми ей така си изкара акъла че му гори много масло ,а то се оказа че маслото е пълен фълшив,въшлив гаден гнусен боклук.Направо вече не знам на кадъде отива тая България всеки гледа да краде и да лъже и да ми чупи стоповете и да ми драска колата с фулмастер

        Коментар


          #5
          gdd55 написа:
          Свако ми ей така си изкара акъла че му гори много масло ,а то се оказа че маслото е пълен фълшив,въшлив гаден гнусен боклук.Направо вече не знам на кадъде отива тая България всеки гледа да краде и да лъже и да ми чупи стоповете и да ми драска колата с фулмастер
          тъпо5-6 пъти в годината пътувам до Бургасако ти трябва Селениа мога да ти носякакто и други неща
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Аз съм със Селения Голд, понеже ми го препоръчаха това масло.Но забелязах, че много бързо стана черно, на няма и 5000 км.

            Коментар


              #7
              jestera написа:
              Аз съм със Селения Голд, понеже ми го препоръчаха това масло.Но забелязах, че много бързо стана черно, на няма и 5000 км.
              затова е писано във форумаима миещи свойства
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                това, добре, но защо така си харчи колицата масло?

                Коментар


                  #9
                  карай колата с минерално масло може би малко ще намалее разхода полусинтетиката му идва "тънко" особено за лятото
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Сменял ли си гумички на клапаните?А това че ти почернява селенията може само да те радва... Пази боже от масла които след 5000 км са бистри....
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      не съм сменял гумичките на клапаните, май е препоръчително да го направя нали?

                      Коментар


                        #12
                        Ами добре е да ги смениш, но при такъв разход трябва да пуши ако го гори. Огледай внимателно за течове навсякъде по картера, семирингите и т.н.
                        PUNTO 1.1 94г.

                        Коментар


                          #13
                          всъщност забелязах малък теч на масло от гарнитурата на капака, снених я но пак така изпуска по малко.Има ли нещо по специфично при смяната на гарнитурата на капака?Трябва ли с нещо да се маже преди да се сложи гарнитурата?

                          Коментар


                            #14
                            jestera написа:
                            всъщност забелязах малък теч на масло от гарнитурата на капака, снених я но пак така изпуска по малко.Има ли нещо по специфично при смяната на гарнитурата на капака?Трябва ли с нещо да се маже преди да се сложи гарнитурата?
                            Не сложиш ли топлоустойчив силикон - няма да спре теча.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              jestera написа:
                              всъщност забелязах малък теч на масло от гарнитурата на капака, снених я но пак така изпуска по малко.Има ли нещо по специфично при смяната на гарнитурата на капака?Трябва ли с нещо да се маже преди да се сложи гарнитурата?
                              слагай червен силикон
                              PUNTO 1.1 94г.

                              Коментар

                              Working...
                              X