Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Летни гуми - проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Летни гуми - проблем

    Здравейте.Пробвам се да купя читави летни гуми. Но навсякъде един и същи проблем.Размера на Пунтото бил крив - 175/60/14.Трябвало поръчка, но дигат цената с 50%. Така за неква обикновена Дебица или Марангони ми искат по 130 лв за гума !?Препоръчаха ми BFGoodrich само дето не се предлага по нашия край. Сигурно и там ще има проблем с размера?Дайте съвет за читава лятна гума до към 120 лв бройката и къде може да се купи с този размер. Наистина ли е проблем и с какво карат другите колеги фиатките си.Поздрави и безаварийно
    Punto ELX MPI 90

    #2
    Re: Летни гуми - проблем

    Spuky написа:
    Пробвам се да купя читави летни гуми. Но навсякъде един и същи проблем.Размера на Пунтото бил крив - 175/60/14.Трябвало поръчка, но дигат цената с 50%. Така за неква обикновена Дебица или Марангони ми искат по 130 лв за гума !?Препоръчаха ми BFGoodrich само дето не се предлага по нашия край. Сигурно и там ще има проблем с размера?Дайте съвет за читава лятна гума до към 120 лв бройката и къде може да се купи с този размер. Наистина ли е проблем и с какво карат другите колеги фиатките си.
    Този размер наистина е дефицитен,по причина,че не е масов...за колите в БГ.Не препоръчвам да се хващаш на поръчка с +50%...Пробвай в големите фирми за гуми,там за доставка от централен склад не слагат надценка...Другия вариант е да минеш към по-масов размер,например 165/65/14,този размер карам за зимни,така пише и в книжката,на практика до 160 никаква разлика в поведението от летните-175/60/14...165/65/14 го дават като основен за Пунто 85/16V-модела,който заменя Пунто-90Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Аз карам на 175/65/14 зимни и сега си търся същия размер само че летни.Ако минеш на такива мисля че няма дя имаш проблеми. Ще използвам темата да попитам какви гуми е по-добре да сложа и каква е разликата-става въпрос между 165/65/14 и 175/65/14? Понеже се пак едните са малко по скъпи!
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        www.avtogumi.com
        Прикачени файлове
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Тия търговци от вашия град май гледат само да издоят хората. Дори да отидеш да си купиш гуми от Търново или Русе пак няма да ти излезе толкова скъпо. Дори и по куриер да ги пуснеш до Свищов ще ти излезе 20 - 25 лв отгоре. Аз също мисля да си търся такъв размер летни гуми. На първо четене цената им варира в диапазона 85 - 105лв. Изключвам марки като Пирели, Мишлен и т.н.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            не се оплаквайте толкоз защото не са ви чак толкова дефицитни размерите аз какво да кажа 185/55/14??
            Madness Motorsport
            (\__/)
            (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
            (")_(") signature to help him gain world domination.

            Коментар


              #7
              Абе слагай 175/65/14 и не се занимавай с глупости. Сигурен ли си че е с 175/60/14 Досега не бях чувал за такъв размер.

              Коментар


                #8
                w

                gad3n написа:
                не се оплаквайте толкоз защото не са ви чак толкова дефицитни размерите аз какво да кажа 185/55/14??
                доста дървен размер.аз имам 4 втора ръка ако искаш :D
                селото се оказа точно в града

                Коментар


                  #9
                  Виж на този адрес http://www.avtogumi.com/ излизат някакви KUMHO, предполагам, 4е са 100-110лв. , защото за Тойотата ми от модела EXCTA 185 65 14 са 119лв. Според мен това са доста добри гуми.

                  Коментар


                    #10
                    По въпроса за Русе, точно там ми казаха тези цени.Първо ходих в автосервиза до ТСМ-а. Там ми предложиха само Мишлен. После влязох в магазина на Фулда. Половин час гледахме каталозите с продавача та той ми спретна тези цени.Къде да ида в Русе да проверя?А за размера 165/65/14 е ясно че има и този вариант ама и той не е много масов, както се оказа Я кажете какво ви е мнението за Марангони Трио - 175/60/14 - 94 лв/бр.
                    Punto ELX MPI 90

                    Коментар


                      #11
                      я си вземи 165/65/14Барум и Матадор са по 70 леваили 185/60/14, ако ще станат на джантите
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        w

                        какви са тези мари .хахахаа.ако на мокро искаш да си като на лед.КUMHО стават,или за ДЕБИЦА виж в Свищов- ET ИЛ-МИР Върбан Николов-0631/64 377; СВИщОВ АБТО ЕООД-0631/44 309; а в Русе-АНКО ЕООД-082/272 132.
                        селото се оказа точно в града

                        Коментар


                          #13
                          От десет дена съм с Барум Бравурис и да ви кажа колата бе доста стабилна във вчерашния дъжд по пътя Калофер-София през магистала Тракия 120 си държа по магистралата без да помръдне. Повече в дъжд не бих карал с каквито и гуми да съм Така че всеки сам си решава за това с какви гуми да кара
                          FIAT Bravo 1.6 16V '97

                          Коментар


                            #14
                            преди време във форума беше пуснат линк към тестове на летни гуми 185/60/14 от съюза на немските автомобилисти ADAC. Ето го пак http://www.adac.de/Tests/Reifentests...cePageID=8772#
                            Брава 1.6 16V ELX
                            Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                            Коментар


                              #15
                              w

                              bright написа:
                              преди време във форума беше пуснат линк към тестове на летни гуми 185/60/14 от съюза на немските автомобилисти ADAC. Ето го пак http://www.adac.de/Tests/Reifentests...cePageID=8772#
                              и какво остановяват
                              селото се оказа точно в града

                              Коментар

                              Working...
                              X