Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СЪВЕТ за BRAVA???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Добре бе, защо тия нещастници махат пластмасовия капак дето стои на двигателя на 1.4 Аз мойта си беше от германия с него, но докато я продавах наскоро и постоянно ровех си мобилето и на нито една брава/браво не видях този капак, който си седеше при мен

    Коментар


      #17
      Uneek написа:
      Добре бе, защо тия нещастници махат пластмасовия капак дето стои на двигателя на 1.4 Аз мойта си беше от германия с него, но докато я продавах наскоро и постоянно ровех си мобилето и на нито една брава/браво не видях този капак, който си седеше при мен
      за кой капак става въпрос?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #18
        Uneek написа:
        Добре бе, защо тия нещастници махат пластмасовия капак дето стои на двигателя на 1.4 Аз мойта си беше от германия с него, но докато я продавах наскоро и постоянно ровех си мобилето и на нито една брава/браво не видях този капак, който си седеше при мен
        Много лесно се чупят, ако имаш предвид капака под двигателя и после се изхвърлят и затова повечето коли са без него. Хубава работа върши, но му искат към 100лв втора ръка и то никога не е перфектен и шанса след някои месец пак да си без него по нашите пътища е огромен
        FIAT Bravo 1.6 16V '97

        Коментар


          #19
          Re: СЪВЕТ за BRAVA???

          KIKrastev написа:
          БЛАГОДАРЯ за ценната информация!!!Между другото спрял съм се засега на това: Fiat Brava 1.4i-16v-80kcДанни:пробег - 92000година на производство - март 2000 г.,цвят - ЗеленОсобености:4(5) ВратиAirbagАлармаЕл. ОгледалаЕл. СтъклаИмобилайзерКлиматикЛизингМеталикНов вносСерво управлениеСтерео уредбаХалогенни фаровеХечбекЦентр. заключванеДопълнителна информация:Нов внос, Климатик ЦЕНА:7400лв.
          двигателят 1.4 12 клапана 80 к.с. е спрян от производство през 1998 г. и е заменен от двигател 1.2 16 клапана и също 80 к.с., така че не е възможно тази кола да е произведена 2000 г.....

          Коментар


            #20
            BRAVA

            Реших, ще си търся свястна БРАВА с мотор 1.8!!!

            Коментар


              #21
              Re: BRAVA

              KIKrastev написа:
              Реших, ще си търся свястна БРАВА с мотор 1.8!!!
              Погледни и тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=557
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                СЪВЕТ за BRAVA???

                Искам за пореден да благодаря на тези, които откликнаха на моя призив за съвет при покупка на Фиат "БРАВА"! Така или иначе съм решил да си купувам кола и по-точно БРАВА, но скъпи колеги всичко, което ме съветвате да гледам когато купувам Фиат "БРАВА" досега ме навежда на мисълта, че кола всичко да и е ОК немога да намеря?! МОМЕНТ обаче: знам и съм наясно, че не купувам чисто нова кола, но досега и 4-те БРАВИ, които гледах удрям на камък!!! ПИшат суперлативи по обявите и като отида на оглед истината бликва на яве както се казва. Това добре, поне да сваляха от цената, а те и това не искат, на тях толкова им биле излезли тези коли, ами като не искат да свалят от цената извинявайте колеги горди притежатели на марката ФИАТ, но да си карат трошляците тогава. Не ми се обиждайте с това ми изказване по адрес на марката ФИАТ, но както се казва, всяко стадо си има мърша. А може и аз да не съм попаднал на подходящата кола, която търся БРАВА 1.8!!! Вече се замислям дали да не се свържа с братовчет, който живее в АВСТРИЯ и да му поръчам, да ми търси някоя читава БРАВА от там, макар че гаранция-Франция!!! И аз незнам какво да правя, а вече 2-ра седмица БРАВА няма!!! Продължавам да търся, докато намеря!!! М/у другото ако някой знае да се продава читава БРАВА с мотор 1.8 и да не е бяла на цвят да пише, приемам всякакви оферти, а моите хора от сервиза ще си кажат думата за колата, става или не става!!!

                Коментар


                  #23
                  Re: СЪВЕТ за BRAVA???

                  KIKrastev написа:
                  И аз незнам какво да правя, а вече 2-ра седмица БРАВА няма!!!
                  Колега, аз мойта я търсих близо 5 месеца Напълно те разбирам как се чувстваш в момента ... и аз се бях обезверил от състоянието на колите в автокъщите, докато един ден напълно случайно не я видях от 100 метра и си казах ТАЗИ Е! ... Обикалях по София, Пловдив, Дупница, бях се навил да ходя и до Германия и накрая си я взех от Благоевград Ако не е тайна какво не им хареса на тези 4 дето си гледал? То едва ли ще намериш такава, която да е напълно перфектна ... на всичките по нещо им има ... на мойта рефлектора на единия халоген се беше стопил и нямаше крушка, смених го и заспа ... единия преден фар ми беше с пукнат пластмасов държач, смених го и него ... скоро ме очаква смяна и на една от дръжките на вратите, смяна на предни носачи заради "перфектните" български пътища и т.н. и т.н. (не включвам и задължителните смени на филтри, ремъци, ролки) ... просто се настрой, че след като я вземеш ще даваш още ... то няма гаранция, че дори пък и да намериш такава без видими проблеми преди покупката, след известно време няма да сдаде багажа ... колите дето се продават по автокъщите са на километри при които се започват смените на частите по тях, повечето затова за разкарани от италианци, германци и т.н. ... за какво им е да сменят части на коли на по 10 години като имат пари да си купят направо нова кола ... Все пак не забравяй, че ще купуваш стара употребявана кола ...Караш, караш после продаваш ... това е ... успех в избора и гледай колата да си има сервизна книжка!

                  Коментар


                    #24
                    СЪВЕТ за BRAVA???

                    На 1-вата не и работеше климатика!На 2-рата ABS!На 3-тата лош външен вид, беше удряна и не бяха я направили както трябва(бяха "оцветили" една малка част от прага с зелен маркер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! );На 4-тата разбита предница!!!!!!!!!!!!!!!!! Продавача НЕ ЩЕШЕ да свали 1лв., това било консуматив!!!!!!!!!И 4-те нямаха сервизни книжки, а за сервиза хората са ми крайно близки и няма проблеми!!!

                    Коментар


                      #25
                      Re: СЪВЕТ за BRAVA???

                      KIKrastev написа:
                      На 1-вата не и работеше климатика!На 2-рата ABS!На 3-тата лош външен вид, беше удряна и не бяха я направили както трябва(бяха "оцветили" една малка част от прага с зелен маркер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! );На 4-тата разбита предница!!!!!!!!!!!!!!!!! Продавача НЕ ЩЕШЕ да свали 1лв., това било консуматив!!!!!!!!!И 4-те нямаха сервизни книжки, а за сервиза хората са ми крайно близки и няма проблеми!!!
                      Само мога да ти кажа да се снабдиш с повечко търпение! Все ще изникне твоята кола! Аз моята я дирих 2 месеца. Хубавото е, че, колкото повече търсиш и в повече коли се качваш-толкова по-наясно ставаш с бравата, като кола! Най-старнното е, че моята бе първата на която видях климатроник...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #26
                        Ех ама как лъжат с годините... , та като видях това да ви кажа - преди около месец и половина и аз ходих да гледам две коли в същата автокъща. Едната беше BRAVA 1.6 2002г. Още с пристъпването като видях девятките по стъклата и огледа ми приключи.
                        Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                        Renault Safrane 2.0 16V

                        Коментар


                          #27
                          Не се отчайвай - и аз моята я търсих 3 месеца... Накрая отидох чак в Русе и я взех от един заблуден зъбокар който я купил преди месец и му казали че италианките били големи боклуци та решил да я продаде...Сега сериозно - когато купувах и двете коли бяха "нови" години - едната (Бравото) беше 98 а я купих 2004, а другата - 2000 и я купих 2005. Цената на това удоволствие беше че и двете коли бяха леко ударени от страни, а на бравото не работеше климатика и течеше хидравличната рейка. Но за сметка на това салоните вътре бяха перфектни - като на нови коли, а и двете коли са били с фирмена поддръжка и сервизни книжки. Цената съответно беше по-височка от средната за пазара - съответнйо 7000 и 7600 лв.Така че ако на оная първата с неработещия климатик всичко и е ОК , натискай го тоя да сваля цената и я взимай, климатика ще го оправиш.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #28
                            Re: СЪВЕТ за БРАВА!

                            Mazgarev написа:
                            niko_ymn написа:
                            KIKrastev написа:
                            А имали БРАВА с мотор 1.8?
                            има 1.8, даже и 2.0 20V има бензинови
                            2.0 20V има Браво и Мареа (но от Мареа-та има много малко бройки...), само Брава няма такава... най-мощният е 1.8 16V - 125 коня...
                            sega 6te vi dam link - da vidite, 4e ima ...Сега ще ви дам линк - да видите, че има ...Пиши на кирилица!Митко
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #29
                              Mitko написа:
                              Двулитровите двигатели се слагат само в Браво и Мареа. В Брава няма да го намериш
                              зна4и тази която сум гледал ж мобиле.де е била с подменян джигател (мисля 4е е по неразбираемо когато реюа да пи/а кд кирилршазначи тази която съм гледал в mobile.de да е била с подменян двигател (мисля че е по неразбираемо когато реша да пиша на кирилица)
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X