Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СЪВЕТ за BRAVA???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СЪВЕТ за BRAVA???

    Здравейте почитатели на марката "FIAT"! Решил съм да си купувам ФИАТ и по-точно съм се насочил към модел "BRAVA". Моля тези от Вас, които са горди притежатели на тази кола и имат мнение да ми дадат съвет или изкажат мнението си за колата.

    #2
    Като за начало погледни тук, http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621пък колегите с Брава да кажат, но отзивите са отлични.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      СЪВЕТ за BRAVA???

      БЛАГОДАРЯ за ценната информация!!!Между другото спрял съм се засега на това: Fiat Brava 1.4i-16v-80kcДанни:пробег - 92000година на производство - март 2000 г.,цвят - ЗеленОсобености:4(5) ВратиAirbagАлармаЕл. ОгледалаЕл. СтъклаИмобилайзерКлиматикЛизингМеталикНов вносСерво управлениеСтерео уредбаХалогенни фаровеХечбекЦентр. заключванеДопълнителна информация:Нов внос, Климатик ЦЕНА:7400лв.

      Коментар


        #4
        Не е лоша колата, а и двигателя 1.2 16V е доста добър и икономичен. Както каза Митко, ако имаш 500-1000лв. отгоре си вземи дизел 1.9 JTD! Като разход ще ти е същото, като бензиновия и по-малко, а като мощност, доста повече!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Това ли е колата колега?http://mobile.bg/perl/main.cgi?topme...206&f1=details

          Коментар


            #6
            СЪВЕТ за BRAVA???

            Да това е колата! Мога да дам и повече, но ми се ще дори и да е 1.9JTD да не е под 2000/2001г. Така, че ще търся читава кола на не повече от 4/5г. Още веднъж Благодаря Ви колеги за инфото и мненията!!!

            Коментар


              #7
              Съдейки по интериора - това е 1.4 12V, и е от последните преди фейслифтинга...1.2 16V има само с новия интериор!Тъй че колата не е 2000 година ами е най-късно октомври 1998 година...!!!Така че обърни внимание и на другата информация дадена за нея!Мойта е същата само че син металик (от аватара)... до сега не съм имал проблеми (да чукнем на дърво...) и много ми харесва... дава ми нисък разход... Въобще МНОГО Й СЕ КЕФЯ! Но все пак е и на много малко километри и е края на септември 1998г. и смея да твърдя е "добро попадение".Много внимавай в какво състояние я купуваш!П.П.: За справка - моята струваше 8000лв.
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Определено колата от снимките не е по-млада от октомври 98-ма година!!! Аман от мошеници! P.S. А като се загледах видях, че на таблото липсва копче за халогени, т.е. колата няма такива, а пък в обявата пише, че има! Аман от подобни обяви... няма да забравя, как им се връзвах от начало, като търсех моята Брава. В обявата пише, че е жребец, а като идеш и видиш на живо се окаже муле без никакви екстри!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  СЪВЕТ за BRAVA???

                  Благодаря Ви от сърце колеги за съветите!

                  Коментар


                    #10
                    И аз се присъединявам към мненията на колегите. Колата определено е 1998, тъй като от ноември 1998 1.4 мотора е заменен с пълната инжекция 1.2.Сега малко съвети: Ако ще купуваш 1.4 трябва задължително да провериш разпределителния вал за износване. Ако разровиш из форума ще намериш доста писано за 1.4 12V и проблемите му с омасляване на разпределителния вал.Предимство при този двигател е лесното поставяне на газова уредба (ако имаш това намерение, раязбира се). Иначе като разход е колкото 1.6, а вървежа е малко по-зле. Друго предимство са по-евтините консумативи (ремъци и ролки) и по евтината смяна (не се изисква специализирания инструмент за смяната), както и малкия данък (30 лв).Проблем може да бъде това омасляване на разпределителни вал, но ако го вземеш в добро състояние и си сменяш на време маслото 8-9000 км. няма да имаш проблеми - караш и си свиркаш.За тая кола в мобилето - макс. 6500 лв бих дал аз.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      СЪВЕТ за БРАВА!

                      А имали БРАВА с мотор 1.8?

                      Коментар


                        #12
                        Re: СЪВЕТ за БРАВА!

                        KIKrastev написа:
                        А имали БРАВА с мотор 1.8?
                        има 1.8, даже и 2.0 20V има бензинови
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          Re: СЪВЕТ за БРАВА!

                          niko_ymn написа:
                          KIKrastev написа:
                          А имали БРАВА с мотор 1.8?
                          има 1.8, даже и 2.0 20V има бензинови
                          Брава с мотор 2.0 20V няма за разлика от БРАВО!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Re: СЪВЕТ за БРАВА!

                            niko_ymn написа:
                            KIKrastev написа:
                            А имали БРАВА с мотор 1.8?
                            има 1.8, даже и 2.0 20V има бензинови
                            2.0 20V има Браво и Мареа (но от Мареа-та има много малко бройки...), само Брава няма такава... най-мощният е 1.8 16V - 125 коня...
                            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                            Коментар


                              #15
                              Re: СЪВЕТ за БРАВА!

                              Mazgarev написа:
                              ... само Брава няма такава... най-мощният е 1.8 16V - 125 коня...
                              За съжаление не е 125, а 113 к.с.
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X