Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране фарове марея ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране фарове марея ТД100

    Здравейте колеги. Имам проблем с фаровете. Десният се е забил на 4-5 метра пред колата и не може повече да се вдигне. пробвах от мястото където по принцип се регулира и надолу мога да го смъкна, но като се помъча да го вдигна стига 4-5 метра пред колата и не иска повече. Има ли друго място откъдето да се регулира? Иначе с левият няма проблеми- свети си където трябва
    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

    #2
    Фара дали си е леглото? Имам предвид да не е целия наклонен надолу и затова да неможеш да качиш на горе.Доколкото знам мястото за настройка е едно.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Предполагам че си е в леглото. Като сравнявам по другия не виждам някаква разлика.
      Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

      Коментар


        #4
        Ако е възможно, провери рефлектора дали си е на мястото!
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Как да го проверя
          Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

          Коментар


            #6
            Първо и най-важно - каква марка е фарът ти ?

            Коментар


              #7
              Утре ще проверя каква марка е и ще пиша. На снимката съм показал с червената стрелка откъде регулирам, но има и още един отвор /със синята стрелка/ който не знам дали играе някаква роля
              Прикачени файлове
              Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

              Коментар


                #8
                А къде мога да видя каква марка е фарът
                Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                Коментар


                  #9
                  re

                  Означеното с червената стрелка е моторче за ел. регулиране от купето, а със синята стрелка се насочва фара наляво и дясно. Почти съм сигурен, че ябълката на ел. машинката не е влязла на мястото си и затова не можеш да регулираш фара във височина. Най - лесно ще ти бъде, ако свалиш фара, отвориш капачетата на светлините и след това като придържаш рефлекторите да не политат надолу да поставиш ябълката на машинката на точното място.

                  Коментар


                    #10
                    Можеш да видиш каква марка е фарът на самия фар - написано е с щампа на пластмасата със сигурност за фар Валео, и също - на стъклото на фара, за фарове Валео и Депо, може би и за всички. Ако моторчето е откачено, си мисля че при опит за сваляне ще слиза, а при опит за повдигане - няма изобщо да мръдне нагоре а ще си остане най-долу, защото няма какво да издърпа корпуса. Колегата казва че отива нагоре , но не достатъчно.

                    Коментар

                    Working...
                    X