Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз на FIAT Marea 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз на FIAT Marea 1.6 16V

    Здравейте колеги. Имам един гаден проблем с моя фиат (Marea 1.6 16V). Наскоро претърпях лека катастрофа с тази кола. Докато чаках да ми платят от гражданската колата престоя около 2 месеца без да се прояви проблема за който ще спомена понадолу. След като взех колата от ремонт и навъртях малко километри забелязах, че има петна под скоростната кутия на колата или по точно под мястото където се съединяват скоростната кутия и двигателя (по-просто казано). Първоначално помислих, че е масло заради по-тъмния цват на течноста но след като забелязах, че антифриза ми леко по леко изчезва и постоянно доливам по малко реших да огледам по обстойно колата и забелязах, че и горната част на скоростната кутия също е мокра. Маслото на двигателя и на скоростите е в норма т.е несе променя грам. Стигнах до заключението, че това си е антифриз. След повторен оглед от мен проследих мокрежа и видях, че се намира дотчно под една част на главата която е закрепена за нея и там влизат няколко маркуча (този, който идва от термостата, този който отива за купето и този който отива към изпарителя на газста). Та вапроса ми е каква е тази част? Възможен ли е теч от нея или по скоро някой маркуч е скъсан възможно ли е да тече от изпарителя? Благодаря за винамието. Дано въпросите ми неса прекалето тъпи. P.S Двигателя не е освен точно под тази издадена част, колата не загрява и температурата на впдата е в норма, докато работи няма балончета в разширителния съд и антифриза е чист, както и маслото т.е неса смесени. Теча се проявява само докато двигателя работи и около 20 мин след като изгася колата спира и не тече повече) Загубата на антифриз е не повече от 100гр. при положение че съм я държал в работен режим поне 30-40 мин.Преместена в правилния раздел. Модераторски екип
    Fiat Marea 1.6 16V

    #2
    При мен имаше нещо подобно , но просто не беше затегнато 1 маркуче и когато колата е топла създава налягане и леко сълзи.. След като изгася и изстине спираше .. Моят съвет е да видиш дали всички маркучета за които говориш са стегнати като хората

    Коментар


      #3
      Благодаря за съвета, ще опитам и този вариант дано да е той... звучи "най-безболезнено"
      Fiat Marea 1.6 16V

      Коментар


        #4
        silversony написа:
        При мен имаше нещо подобно , но просто не беше затегнато 1 маркуче и когато колата е топла създава налягане и леко сълзи.. След като изгася и изстине спираше .. Моят съвет е да видиш дали всички маркучета за които говориш са стегнати като хората
        И задължително да ги пристегнеш на топъл двигател.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар

        Working...
        X