Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странни звуци от таблото на ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странни звуци от таблото на ТД100

    Здравейте колеги, днес като дадох на контакт, чух много странен шум идващ от таблото. Приличаше на къркорене или въртене на нещо. Не можах точно да определя. известно време след като поработи колата звукът се загуби и повече не се появи. Отварях капака - мислех че е нещо откъм двигателя, но не -идваше си точно от таблото. Имате ли някакви идеи какво е това.
    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

    #2
    Едно малко уточнение- като казвам таблото имам предвид таблото пред шофьора. Знам че вентилатора на парното е от другия край
    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

    Коментар


      #3
      Колата ти е 97-ма, ама все пак да питам - дали не си с "климатроник" ? Често се случва (иначе безшумното) вентилаторчето което проветрява датчика за вътрешна температура да започне да се чува като работи, а то работи винаги на контакт, и колегите които не знаят че има такова - да се чудят какъв е този шум, и да казват че е от таблото.

      Коментар


        #4
        да с полуавтоматичен климатик съм / каквото и да означава това )) /. Ама чак толкова силно ли да се чува? По принцип го чувам като дам на контакт, но този път беше доста силен звука и по нагоре- към километража.
        Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

        Коментар


          #5
          Пък и след като запаля продължава да се чува. Това вентилаторче не спира ли да работи като се запали автомобила?
          Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

          Коментар


            #6
            canko1604 написа:
            да с полуавтоматичен климатик съм / каквото и да означава това )) /
            Това значи че само силата на вентилацията ти се управлява автоматично. Всичко останало трябва да управляваш ръчно.

            Коментар


              #7
              Датчика, който измерва температурата вътре в купето е между копчето за климата и клапата за вътрешна циркулация.Има си и малко вентилаторче, което спомага за отчитане на коректна температура вътре в купето!Както е писал ogi28b то сработва още с подаване на контак и си работи докато не се изключи от контакт.При мен също румолеше, но разглобих конзолата и го почистих (вентилаторчето на датчика).От тогава нямам ядове с него.Друго което може да чуваш при подаване на контакт е позиционирането на клапите (това в случай, че положението на врътката с градусите е различно от 18 и 31 градуса)!Звука от позиционирането е като цъкане и се чува все едно идва от таблото! И в двата случая няма нищо обзпокоително, но ако имаш свободно време и желание може да почистиш вентилаторчето
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Май 99.6 % е било точно позиционирането на клапата. За по-сигурно - canko1604 - утре дай на контакт, и завърти копчето на LO, после на HI, ако чуеш същия звук - това ще да е.

                Коментар


                  #9
                  Да не ти е прищраквало моторчето на чистачките.... при мен така се случва като има много сняг и като не може да се върне чистачката на местото прищраква понякога
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за отговорите оказа се клапата. тази сутрин като беше на HI се чуваше после го сложих на 26 гр. и спря. Много благодаря
                    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                    Коментар

                    Working...
                    X