Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачките стържат (Fiat Bravo)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистачките стържат (Fiat Bravo)

    Здравейте,имам следния проблем:Когато си пусна чистачките, почват да стържат. Чува се едно странно дращене.Същия звук се чува и при вдигнати чистачки, т.е. не е нито от стъклото, нито от износени пера на чистачките.Звука се чува от самия механизъм под чистачките, който ги задвижва.Мисля да го потърся къде е точно и да го смажа с "Машинно масло" или "Грес".Някой може ли да ме посъветва къде и какво да търся и как да го оправя?

    #2
    Сменяй двигателчето.Смазването няма да ти помогне.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Това е лагерчето на моторчето.Или си търсиш друго,което да не свири или сменяш лагерчето.Моторчетата вървят около 20-тина лева,а лагерчето само ти е 5 кинта. Аз си смених лагерчето,поради причината,че като взема моторче втора ръка,не се знае дали след 1 седмица няма да се разсвири и то.Но си е играчка голяма.Моя съвет е,ако ти се занимава си го направи,ако ли пък не си вземи моторче.Само със смазване няма да минеш..
      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

      Коментар


        #4
        Като имам свободно време ще се позанимавам.Мерси момчета.

        Коментар


          #5
          Дори и да го смениш го намажи с графитна смазка, както и останалите лагеруващи части от механизма Машината обича ласка, нежно гледане и смазка Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

          Коментар


            #6
            Ако не ти пречи и някоя снимчица може да направиш че имайки в предвид годините на които стават колите ни темати ти може да е полезна на доста хора че и аз съм в това число.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Тези лагерчета лесно ли се намират по магазините за части или само в специфични такива че и при мен се появи това стържене ...
              Shefy написа:
              Машината обича ласка, нежно гледане и смазка Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

              Коментар


                #8
                то и аз сам в това число,и на мене лагерчето е за смяна но незнам кои номер и големина е това лагерчеако някои колега го е сменял и знае номера на въпросното лагерче нека сподели ще следя темата с интерес
                FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                Коментар


                  #9
                  Никой ли не знае В Евро07 не се предлага такова лагерче ...
                  Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Лагерчето го има във всеки магазин, в който продават лагери и семеринги. Номера му е 608. Цената на българския е 1.50 лв. Аз моя съм го сменил с такъв. Стана вече 6 месеца си работи както трябва.

                    Коментар


                      #11
                      Stoynev85 написа:
                      Лагерчето го има във всеки магазин, в който продават лагери и семеринги. Номера му е 608. Цената на българския е 1.50 лв. Аз моя съм го сменил с такъв. Стана вече 6 месеца си работи както трябва.
                      Благодаря колега! Точно това ми трябваше Ще пробвам дали става на Пунто този номер
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #12
                        И на Punto става. Моторчетата са едни и същи. Имат разлика само в захвата на четкодържателя.

                        Коментар


                          #13
                          Здравете,ето така се сменят лагерите,но трудно се маха зегера,който даржи лагера.Става само със скоби,иначе е опасно да не се счупи зегерката.Работата е за 1 час,но полсе да се внимава как се слагат рамената на чистачките,е няма да се движат нормално.Харкането изчезна след смяната.Успехл
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            опс,не качих всичките снимки сега е вече качено.
                            Прикачени файлове

                            Коментар

                            Working...
                            X