Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. схема на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. схема на климатик

    Интересува ме ел. схемата за управлението на климатика на Брава 1.6.Ако може някой да я покаже или да каже къде да я видя ще съм много благодарен.

    #2
    Мисля че съм виждал в AutoData - та.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Мисля че съм виждал в AutoData - та.
      Абсолютно да, там я има. За съжаление нямам под ръка софтуер-а. Да се възползвам и аз от повдигнатия въпрос, някой знае ли какъв номер е моторчето, което определя от каде да духа, защото моето е спукано - залепено е но прескача Или каде да търся такова моторче и как да съм сигурен че е точно това което ми трябва. Оше веднъж се извинявам ако съм се отклонил от темата, но смятам че са доста близко нещата.
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        Само по моргите...Мисля че за всички Браво/Брава/Мареа е еднакво.Пробвай в Анкол или Касто за съжаление телефоните им са ми в работата, може чак в понеделник да ти ги дами.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          За кое моторче става дума,че нещо не зацепих?

          Коментар


            #6
            Аз имам аутодата 2004

            Коментар


              #7
              Значи някой колега, ако може да постне схемата за колегата, ако не аз в понеделник ще я кача. Иначе моя климатик има две моторчета едното определеля силата на струята, която вкарва а другото разпределя каде да духа, което ми и трябва на мен. Иначе и двете са на едно място под таблото под волана, доколкото разбрах даже са директно достъпни някъде над педала на газта.
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                извинявам се че се намесвам в темата на колегата ама и аз имам проблем май със същото моторче /духа си където си иска, а не където аз му задавам/ та става въпрос при мен за темпра ако може и на мен някой да помогне как да стигна до това моторче най лесно
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  пак за темпра: Аз пък имам проблем с моторчето което отваря и затваря клапата за въздуха (отвън ли да вкарва или да върти въздуха вътре в купето) при крайните положения на гореспоменатата клапа се получава едно дразнещо щтракане чак чукане което изчезва след определено време ...ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели @пеш май че се сещам как ще измислим това което ти искаш
                  Peugeot 406, 2000 HDi 90
                  ex. Peugeot 106 1,5 D
                  ex. Ritmo 70 138B2.000
                  ex. Tempra 2.0 159A6.046
                  Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

                  Коментар


                    #10
                    То и аз се сещам,но искам да видя и схемата как е.

                    Коментар


                      #11
                      Моето моторче за притока на въздуха в купето също се развали.след сваляне с голям зор и разглобяване установих че едно от зъбните колела се е счупило.моторчето въртеше постоянно защото електрониката го изключва когато консумациятя на ток се увеличи, в случея нямаше такава.никъде след това неможах да намеря същото,една от работите ми е в сервиз за електроника,зъбни колела от видеа колкото щеш обаче такова няма и няма.реших проблема като смених всичките 4-5 зъбни колела и пренаредих всичко наново.сега бачка перфектно.
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #12
                        А за каква кола става дума понеже и при мен не работи,та ми се ще да го погледна какво му е.Вече видях че е като моята.Кажи моля те как го свали и разглоби.

                        Коментар


                          #13
                          Като твоята но е голям зор да се свали. колегите още ме бъзикат защото бях с краката нагоре :D
                          HONDA I-VTEC

                          Коментар


                            #14
                            1 сваля се жапката, намира се като погледнеш през така овразувалия се отвор в ляво-жълтеникава кутия 10/7см хваната е на 4 винта двата от които много трудно се достигат трябва ти отверка с къса дръжка.трябва да откачиш и лощчето което движи клапата.след като го свалиш трябва с остро ножче да минеш по линиятя на зглобката защото е залепено.отваряй смело няма пружини или сачми които да изхварчат.
                            HONDA I-VTEC

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря.Знам го къде е и сам го виждал,незнаех обаче как е захванато.Поради каква причина може да не работи,изобщо не се чува да завърти?Възможно ли е да е изгоряло самото моторче,преди работеше но щракаше в крайно положение?

                              Коментар

                              Working...
                              X