Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat bravo-боя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моята е с цвета посочен по-горе от колегите, но мисля че твоя цвят не е оригинален и е пребоядисвана.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #17
      Виждал съм брава с този цвят, или поне много близък до този.Ето я -> http://www.car-rental-italy.com/imag....jpgМисля че е това.След ровене в нета, излиза, че някакъв пич от англия също има проблем като твоя -> http://www.fiatforum.com/bravo-brava...ame.htmlТой твърди че номера на този цвят е 387А.При проверка в този списък:
      Brava & Bravo colours that shared are....249 White820 Metallic Ink Black169 Enamel Red823 Sassi Grey359 Lichen Green409 Sinfonia Blue647 Steel GreyBravo Only Colours....133 Metallic Boreal Red394 Metallic Zenith Light Blue601 Black483 Metallic Heraldic Blue623 Metallic Degas Grey515 Metallic Superga Yellow391 Metallic Reflex GreenBrava Only Colours....160 Metallic Flame Red387 Metallic Venetian Blue629 Metallic Promis Grey161 Antonelli Red395 Forest Blue712 Metallic Juvarra Ivory484 Metallic Regent Blue713 Metallic Heather628 Metallic Graphite Grey349 Metallic Susa Green
      ...излиза че този цвят (387 Metallic Venetian Blue), е характерен само за брава. Ако и този не е, остава да се проверят тези номера:409 Sinfonia Blue394 Metallic Zenith Light Blue483 Metallic Heraldic Blue395 Forest Blue484 Metallic Regent BlueАко някой колега си познае тези кодове на синьото, да каже, да ги елиминираме един по един.Другото, и последно, е проверка по VIN в EPER.
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #18
        Ако и този не е, остава да се проверят тези номера: 409 Sinfonia Blue 394 Metallic Zenith Light Blue 483 Metallic Heraldic Blue 395 Forest Blue 484 Metallic Regent Blue цветът на колата от профила миАко някой колега си познае тези кодове на синьото, да каже, да ги елиминираме един по един. Другото, и последно, е проверка по VIN в EPER.
        успех с пребоядисването колега!
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #19
          nikolce написа:
          След ровене в нета, излиза, че някакъв пич от англия също има проблем като твоя -> http://www.fiatforum.com/bravo-brava...ame.htmlТой твърди че номера на този цвят е 387А.
          Цитирам се нарочно.След като внимателно прочетох темата, излиза че, въпреки че на капака пишело код 387, в крайна сметка се е оказал 623 Metallic Degas Grey.387 е код на брава. 623 е на браво.Мисля че вече можеш да действаш.п.п. Цвета на колата е супер, харесва ми много .
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #20
            Точно това ми беше идеята че цвета е характерен за Брава но не е и за Браво и най вероятно колата е пребоядисвана.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #21
              След като ще я боядисваш цялата не знам какъв е проблема.Свали капачката на резервоара и ги накарай да ти тонират боята.Само си пази рецептата, ако някой ден я чукнеш пак и се наложи да пребоядисваш само детайли.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #22
                trace написа:
                След като ще я боядисваш цялата не знам какъв е проблема.Свали капачката на резервоара и ги накарай да ти тонират боята.Само си пази рецептата, ако някой ден я чукнеш пак и се наложи да пребоядисваш само детайли.
                лошото е че колата е боядисвана в италия и капачката огледалата и спойлера са различни.нито един цвят от този нюанс за браво не съвпадна.аз се нервирах и взех този цвят който ми допадна най много.но след боядисването разликата стана очевадна и не ме кефи защото бравото е много изпънато,има страхотна стойка и с този различен калник направо ми бърка в очите.та затова се реших да я оправя цялата и идеята ми беше да я направя сущия цвят.изках да я направя изкрящо оранжево но трябва да се свалят кори и какво ли не.та по добре да е такава каквато е.и този цвят е страхотен.пък и като гледах майстора как пипа разбрах че ще стане невероятна.може и някоя рисунка да вкарам на предния капак.
                Прикачени файлове
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #23
                  откриите 9-те разлики.това не е цвета на колата от по горния пост 623 Metallic Degas Grey.
                  Прикачени файлове
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #24
                    никой ли не можа да ми помогне.аз ударих на камък.
                    fiat bravo 1.6 16v gt
                    fiat marea 1.9 8v jtd
                    fiat punto 1.7 td
                    fiat marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #25
                      Цветовете по пантон ли са? Ако да, имам скала под ръка.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #26
                        Отваряш багажника поглеждаш нагоре и някаде на капака има лепенка с номера три цифри и евентуално една буква!Записваш го и идваш при мен да ти правя боя!

                        Коментар


                          #27
                          superfiata написа:
                          trace написа:
                          След като ще я боядисваш цялата не знам какъв е проблема.Свали капачката на резервоара и ги накарай да ти тонират боята.Само си пази рецептата, ако някой ден я чукнеш пак и се наложи да пребоядисваш само детайли.
                          лошото е че колата е боядисвана в италия и капачката огледалата и спойлера са различни.нито един цвят от този нюанс за браво не съвпадна.аз се нервирах и взех този цвят който ми допадна най много.но след боядисването разликата стана очевадна и не ме кефи защото бравото е много изпънато,има страхотна стойка и с този различен калник направо ми бърка в очите.та затова се реших да я оправя цялата и идеята ми беше да я направя сущия цвят.изках да я направя изкрящо оранжево но трябва да се свалят кори и какво ли не.та по добре да е такава каквато е.и този цвят е страхотен.пък и като гледах майстора как пипа разбрах че ще стане невероятна.може и някоя рисунка да вкарам на предния капак.
                          Колега като се боядисва само един детаил винаги има разлика дори и когато цвета е супер точен.Защото всеки уважаващ се себеси бояджия много добре знае какво е "ПРЕЛИВКА" и винаги като се боядисва преден капак се боядисват и калниците но не целите, а само отгоре и после само се лакират целите.И така ти давам гаранция че няма да намериш разлика.И никога не ходи при бояджия където ти взима супер малко на детаил, цените вървят от 100 до 160 лв. на детайл.Нестава той да ти вземе 60 или 70 лв. и да ти стане супер колата.Той за да ти е казал такава цена значи работи с евтини материали и некачествени.И винаги се прелива, ама винаги, за да няма разлика.

                          Коментар

                          Working...
                          X