Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Abarth предна броня проблем !?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Abarth предна броня проблем !?!?

    Купих си от един колега спукана предна броня на Abarth няма липсващи парчета,нужно е елементарно залепяне, но майстора ми каза че бронята е от някакъв специален тунинг материал който неможе да се лепи>?Интересно ми е какъв е тоя материал и как да не може да се лепи лепилото ли не хваща или какво ? И в крайна сметка ми отказаха да я направят според вас излъли ли са ме или е истина ?
    Прикачени файлове
    Икономията е майка на мизерията !

    #2
    Re: Abarth предна броня проблем !?!?

    закаф ти е маистор ? ... Пробваи с покси пол ... или капчица ... че дори и силикон примерно облепия добре удари една шкурка .От зад може да я подсилиш като залепиш цяло парче то няма да се вижда ... изшкуркваш от пред заглаждаш и вече технологията за боядивсване на брони беше малко с по-голяма обработка преди да се наненесе боята ... Предимно материяла за броните е смола ... заводския обаче е нещо като гума ама не точно ...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Смени си майстора
      Peugeot 307 2.0i ГИ
      ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

      Коментар


        #4
        В един гръцки сайт пише,че оригиналната броня на АБАРТ е от друг материал не е обикновен стъклопласт,и не се лепи както обикновенно със смоли и там незнам какво още.Утре ще потърся каде съм го чел и ще пиша.

        Коментар


          #5
          Намерих го.Там пише,че ако нелипсва парче се лепи с няква термична обработка.Ако се лепи със стъклопласт се пукало след време,защото бронята на абарт е от няква много мека и еластична пластмаса.Надявам се да съм помогнал.

          Коментар


            #6
            еми решението е следното метални пластини с болчета 2мм или нитове след тва кит и боя незнам обаче дали ще издържи дълго тая термична обработка означява загряване според мен но има липсващи парчета.в цялата история хубавото е че бронята е истински абарт материала е много еластичен все едно смес между гума и пластмаса :P
            Икономията е майка на мизерията !

            Коментар


              #7
              gituli написа:
              Намерих го.Там пише,че ако нелипсва парче се лепи с няква термична обработка.Ако се лепи със стъклопласт се пукало след време,защото бронята на абарт е от няква много мека и еластична пластмаса.Надявам се да съм помогнал.
              аз съм пробвал,нестава със смола тъкато не хваща на този материал.По принцип на пласмасова заварка може и да стане друг е въпроса дали ще е здраво.Направи си я сам-планки от втрешната стана с нитове отгоре китни с хубав кит за платмаса или влакнест и после само финосаи отгоре иначе ще се спука.
              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

              Коментар


                #8
                Е Покси пол няма ли да стане ? ... то става ебати твърдото като застине ? А и е уневерсално лепило ... тва със смолата е ташак едно време си играхе да лепя една дърена къщичка и се се разпадаше :D
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Колега номера е да се залепи с нещо също толкова еластично колкото е бронята,иначе пак ще се спука от вибрацийте.

                  Коментар


                    #10
                    Racer GT написа:
                    gituli написа:
                    Намерих го.Там пише,че ако нелипсва парче се лепи с няква термична обработка.Ако се лепи със стъклопласт се пукало след време,защото бронята на абарт е от няква много мека и еластична пластмаса.Надявам се да съм помогнал.
                    аз съм пробвал,нестава със смола тъкато не хваща на този материал.По принцип на пласмасова заварка може и да стане друг е въпроса дали ще е здраво.Направи си я сам-планки от втрешната стана с нитове отгоре китни с хубав кит за платмаса или влакнест и после само финосаи отгоре иначе ще се спука.
                    всичко ми е ясно колега и до сега е направено само това финосай за първи път го чувам
                    Икономията е майка на мизерията !

                    Коментар


                      #11
                      gituli написа:
                      Колега номера е да се залепи с нещо също толкова еластично колкото е бронята,иначе пак ще се спука от вибрацийте.
                      точно така,с поксипол се лепят детаили при които няма угъване или някакъв вид пластичност таикато поксипола и други такива лепила стават твърди. При работа с влакнест кит или кит за пластмаса остават дефекти при шкуренето.Финосай-фино китване с обикновен кит(невлакнест)Шкури се много по лесно и няма нужда от допълнителни корекции.
                      Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                      KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                      Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                      Коментар


                        #12
                        Всчко вече е нитосано и е готово за кит и боя стана по здраво от колкото очаквахме никакав шанс да се напука отново на същотото място единствено боята отгоре ме притеснява дали няма да почне да се лющи след време от вибрацийте но пък нал за тва слагаме еластификатора нз ще видим крайния резултат
                        Икономията е майка на мизерията !

                        Коментар


                          #13
                          Ето крайния резултат има лека цепнатина около 3-4 см на мястото дано не се увеличава
                          Икономията е майка на мизерията !

                          Коментар


                            #14
                            yordang написа:
                            Всчко вече е нитосано и е готово за кит и боя стана по здраво от колкото очаквахме никакав шанс да се напука отново на същотото място единствено боята отгоре ме притеснява дали няма да почне да се лющи след време от вибрацийте но пък нал за тва слагаме еластификатора нз ще видим крайния резултат
                            Не се притесняваи ако сте го направили здраво няма да има проблем за боята.От снимката се вижда че сте се справили повече от добре.Аиде безавариино!
                            Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                            KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                            Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                            Коментар


                              #15
                              колега виждам че има някав резултат вече ама да си кажа аз тая пластмаса се води някво еко полиестер или нещо от сорта беше.по новите мерцедеси са основно с такива брони.не подлежи на лепене.занимавам се с авторепаратура казвам ти!!!!!!!пробвал съм с какви ли не клинци.единствено е вероятно да стане с едно двукомпонентно лепило(полиестерно мисля ако греша да ме поправят ) !!!! правят се дупки около цепката с дрелката 4мм да кажем,удряме един диск да отворим фуга м/у двете парчета,после шлаифаме от вътре,и въм на клин с цел като намажем с лепилото да се получи един дебел слой който да подсили пластмасата.от вътре се слага мрежичка и това е.ВАЖНО!!!!!!!!като засъхне от вън се зашкурва .не подлежи на термо обработка.ако нагреем се отлепя директно.преди лепене с трети ръце и ала бала фиксиране на бронята после само китпо лесния вариант е планка с нитове,правят се фаски разширява се фуга,прави се на клин,пълни се с полиаретан(черен силикон),зашкурва се, кит боя надявам се да съм помогнал.пп.и кажи на маистора ти да си гледа работата като незнае как да я направи
                              fiat bravo sx 1.6 16V 103

                              Коментар

                              Working...
                              X