Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой двг е за предпочитане? Пунто МК2 след 2000 год.?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой двг е за предпочитане? Пунто МК2 след 2000 год.?

    Здравейте, ориентирам се към покупка на кола за майка ми. Спрял съм се на споменатото пунто като си мисля да е по - скоро бензинов двг. Тя няма да кара много през годината, а и е по лесен за поддръжка. Другото, което ме възпира да търся дизел е шанса да взема нещо, което после да ми събере очите със скъпи ремонти ( говоря за jtd). Та нека дискусията да започне и много моля да пишете защо харесвате определен двг.Поздрави
    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

    #2
    кола

    повечето са 1.2 ама ти търси JTD стига да не пуши
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      повечето са 1.2 ама ти търси JTD стига да не пуши
      A да не стане някоя заварка с този дизел. Нямам нищо против, но са по - сложни за поддръжка. А майка ми си мисля, че няма да е състезател, за да й трябва много силна кола....
      Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

      Коментар


        #4
        Re: кола

        dvoinikat написа:
        kluchar написа:
        повечето са 1.2 ама ти търси JTD стига да не пуши
        A да не стане някоя заварка с този дизел. Нямам нищо против, но са по - сложни за поддръжка. А майка ми си мисля, че няма да е състезател, за да й трябва много силна кола....
        Тогава 1.2 8V или 1.9 чист дизел :D
        Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

        Коментар


          #5
          1.2 8V са наи евтини и евтина и лесна подръжка с две думи простичка кола, от там нагоре цените стават дебели на частите и по трудна подръжка. Каквото и да вземеш дано имаш късмет да е подържана добре че моита беше с оригиналното масло и филтри. Успех!

          Коментар


            #6
            При 1.2 8V доста често срещан е проблем с ЕКУ-то и работа на 2-3 цилиндъра.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              При 1.2 8V доста често срещан е проблем с ЕКУ-то и работа на 2-3 цилиндъра.
              сериозно ли? Това ми звучи повече от сериозно...То винаги всичко си е чист късмет, но все пак...
              Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

              Коментар


                #8
                кола

                да ако стане проблем с каблелите масата например на 1.2 стават такива проблеми а ECU много трудно се отремонтирва но при другите има друго така че гледай да нее карано тук на нова кола или пречелиш да си е здрава или все нещо да ремонтираш така че гледай електро волана да работи или ако не си много на ти с колите вземи някой където кара такава или където разбира може и до сервиз да е закараш да е видат от долу как е окачването
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  да ако стане проблем с каблелите масата например на 1.2 стават такива проблеми а ECU много трудно се отремонтирва но при другите има друго така че гледай да нее карано тук на нова кола или пречелиш да си е здрава или все нещо да ремонтираш така че гледай електро волана да работи или ако не си много на ти с колите вземи някой където кара такава или където разбира може и до сервиз да е закараш да е видат от долу как е окачването
                  Ами все си мисля, че поназнайвам някои неща за колите, но е много лесно да пропуснеш нещо дребно, което после да ти докара само главоболия. А иначе за волана знам, че тр да работи и в двата режима. За трети път ще се вкарвам в приключението наречено купуване на кола. Досега имам 1 много успешно и едно неуспешно. Да видим кое ще надделее този път.Поздрави
                  Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                  Коментар


                    #10
                    Аз карам Пунто 2001г. 1.2 8v...като цяло съм доволен от колата, разхода за мен е добър, за някои дори е отличен. Колата е малка и удобна, лесно се поддържа. Е, не е много качествено направена, Фиат е все пак, но пак казвам като цяло се струва, аз съм доволен.

                    Коментар


                      #11
                      Painfall написа:
                      Аз карам Пунто 2001г. 1.2 8v...като цяло съм доволен от колата, разхода за мен е добър, за някои дори е отличен. Колата е малка и удобна, лесно се поддържа. Е, не е много качествено направена, Фиат е все пак, но пак казвам като цяло се струва, аз съм доволен.
                      Колега ФИАТ асоциация за лошо качество ли ти навява? :D Колега ако все пак размислиш за ЖТД - точно сега в раздел Дизел има такава тема.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        ntodorov написа:
                        Painfall написа:
                        Аз карам Пунто 2001г. 1.2 8v...като цяло съм доволен от колата, разхода за мен е добър, за някои дори е отличен. Колата е малка и удобна, лесно се поддържа. Е, не е много качествено направена, Фиат е все пак, но пак казвам като цяло се струва, аз съм доволен.
                        Колега ФИАТ асоциация за лошо качество ли ти навява? :D Колега ако все пак размислиш за ЖТД - точно сега в раздел Дизел има такава тема.
                        Отивам да чета..
                        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                        Коментар


                          #13
                          Разглеждайки обявите до 5000 лева ми попадат доста прилични попадения за автоматици. Мисля доста добра екстра за жена. Има и една две обяви за Пунто автоматик. Някакви впечатления?
                          Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                          Коментар


                            #14
                            dvoinikat написа:
                            Разглеждайки обявите до 5000 лева ми попадат доста прилични попадения за автоматици. Мисля доста добра екстра за жена. Има и една две обяви за Пунто автоматик. Някакви впечатления?
                            От около година карам такова Punto и имам само положителни впечатления :D Punto-то е със CVT скоростна кутия + 6 скорости с ръчно превключване, кара се много леко и удобно в града, няма характерното придърпване, което го има при "класическите" автоматици, реагира моментално при подаване на газ. Във режим (D+E), който е по-подходящ за градски условия скоростите са "по-дълги" и колата се набира по-плавно скорост, а в другия режим (D) скоростите са "по-къси" и набира по-рязко, като с това се повишават и оборотите. Във ръчния режим (+/-) свалянето на скоростите може да става както ръчно, така и автоматично със натискане педала на спирачката. Относно разхода на гориво Punto-то харчи средно 8-8.5/100 км., като много зависи и по какъв маршрут се кара, защото бордовия компютър отчита и престоя на място например на светофарите и от там разхода варира. Нивото на маслото в скоростите се проверява по традиционния начин със "щека" за масло. Модела се предлага само с един двигател 1.2 16V(188A5.000) с мощност 59 kw./80 к.с.Повече инфо. за Continuously Variable Transmission(CVT) тук и тук.
                            SpeedgearАвтоматична скоростна кутия с електронна контролна система Speedgear, c автоматично и секвенциално функциониране, което дава възможност за напълно асистирано шофиране (в тези случаи се държи като традиционния автоматик) и за ръчно управление със секвенциално включване на скоростите. Две скоростни кутии в една, но не само това. Когато се избере автоматичния режим има две опции: едната е подходяща за по-дълго пътуване(D), а втората е по-удобна за каране в града(D+E).
                            Източник: http://www.fiat.bg/
                            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                            Търси се..

                            Коментар


                              #15
                              FIRE 8V написа:
                              dvoinikat написа:
                              Разглеждайки обявите до 5000 лева ми попадат доста прилични попадения за автоматици. Мисля доста добра екстра за жена. Има и една две обяви за Пунто автоматик. Някакви впечатления?
                              От около година карам такова Punto и имам само положителни впечатления :D Punto-то е със CVT скоростна кутия + 6 скорости с ръчно превключване, кара се много леко и удобно в града, няма характерното придърпване, което го има при "класическите" автоматици, реагира моментално при подаване на газ. Във режим (D+E), който е по-подходящ за градски условия скоростите са "по-дълги" и колата се набира по-плавно скорост, а в другия режим (D) скоростите са "по-къси" и набира по-рязко, като с това се повишават и оборотите. Във ръчния режим (+/-) свалянето на скоростите може да става както ръчно, така и автоматично със натискане педала на спирачката. Относно разхода на гориво Punto-то харчи средно 8-8.5/100 км., като много зависи и по какъв маршрут се кара, защото бордовия компютър отчита и престоя на място например на светофарите и от там разхода варира. Нивото на маслото в скоростите се проверява по традиционния начин със "щека" за масло. Модела се предлага само с един двигател 1.2 16V(188A5.000) с мощност 59 kw./80 к.с.Повече инфо. за Continuously Variable Transmission(CVT) тук и тук.
                              SpeedgearАвтоматична скоростна кутия с електронна контролна система Speedgear, c автоматично и секвенциално функциониране, което дава възможност за напълно асистирано шофиране (в тези случаи се държи като традиционния автоматик) и за ръчно управление със секвенциално включване на скоростите. Две скоростни кутии в една, но не само това. Когато се избере автоматичния режим има две опции: едната е подходяща за по-дълго пътуване(D), а втората е по-удобна за каране в града(D+E).
                              Източник: http://www.fiat.bg/
                              Колега страхотно обяснение! Много ти благодаря!Започвам да се оглеждам именно за такава и дано ми попадне читава.Поздрави
                              Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X