Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.9 въпроси при първи оглед?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ама тука се говори за тропания по ДВГ

    Коментар


      #17
      Значи можеи да не е сериозен проблема със синкавия дим...
      Take it easy, make it happen
      Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #18
        Ще оплескаме темата на колегата. Аз този моя случай го разлаях много отдавна ( преди около 2 години ). Писано е и в този форум. Търсих ЖТД 100 и го намерих . Та когато купих колата нямаше никакви шумове. Много добра динамика, стегната отвсякъде, пълен комплект инструменти и ала - бала. Двигателя не мъркаше, но и нямаше шумове, работеше плавно, без притрисане, на диагностиката ток отвсейде. До смяната на маслото си я покарах около 30-40 км - КАТ, данъчно, застарховки и глупости. Сменихме маслото със Селения ТД. Веднага след смяната му двигателя заработи по-шумно и твърдо някак си. Покарах колата така около 200 - 300 км. и се чу едно притропване, което след около 800 км. се изроди в причаткане. Веднага се насочихме към демпферната шайба- йок. Закарах я на сервиз: Хората ми казват: бутален болт, отивам в Ямбол при Христо - и той. Карах я така - около 7 месеца - нито се увеличава шума, нито намаля, а пущината върви, като хала и мирише нафтата, никакви сивкави или бели пушеци - само чаткане ( Аirfan го чу ). Все пак я сложих на операционната на Христо от Ямбол и...задрали бутала на 1-ви и 4-ти цилиндър. Колата е била прегрявана, отваряна и замазана ( професионално без средства ). Та сменихме и 4-те бутала, гарнитури, сегменти и прочие неща - ей ги 1100 лв. без време. Що се касае за маслото: Веднага след смяната му противно на очакванията ми колата заработи като стар дизел...до появата на грозното причукване. Сега да чукам на дърво се радвам на тиха и приятна кола, но се изсипах. А гледахме за следи от прегряване. Колата имаше бистро казанче, маркучите - като нови ( явно наистина са били нови ), никакви пушеци, колата беше така търсеното ЖТД 100, с високо ел.оборудване ( всичко работеше за разлика от другите гледани коли ), климатроник ( безупречно работещ), но...с голям и скрит дефект. ПС: Извинявам се на колегата за оцапаната тема, но видях, че е имало интерес към колата ми и в частност причукването с, което се сдобих след смяна на маслото.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #19
          Ами няма проблем за офтопиците, все пак научавам и други полезни неща...Сега се чудя да е взимам или не колицата с този леко синкав димец... направо сън не ме хваща
          Take it easy, make it happen
          Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            jorki написа:
            Ами няма проблем за офтопиците, все пак научавам и други полезни неща...Сега се чудя да е взимам или не колицата с този леко синкав димец... направо сън не ме хваща
            Можеш да се довериш на мненията на предно писалите колеги. Хаджов ти е отговорил. Ако не виждаш други проблеми или недостатъци - лапай я.ПС: Купувал съм много коли и съм си ги заплювал от раз. Проблеми или такива като гореописаните съм нямал...Е случи ми се и то на кола, която гледах уж с 10 очи. Всичко е късмет. Желая ти го от все сърце.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар

            Working...
            X