Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на преводна зъбчатка за скоростомер.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне на преводна зъбчатка за скоростомер.

    Здравейте,счупена ми е пластмасовата зъбчатка към която се закрепва жилото за скоростомера (откъм скоростната кутия).счупена е 1 см. от горе, точно където влиза жилото.проверих в махазина, мога да си поръчам нова, но не знам как да извадя старата.казаха ми, че се вадела без да се разглабя кутията.Споделете ако знаете как става свалянето и.МерсиПунто 1.1 98-ма година.
    Модване на XBOX 360, Playstation 2, Playstation Portable и други Конзоли.

    #2
    Подостряш една дървена пръчка ,набиваш я в зъбчатката докато се заклини и с леко въртеливо движение дърпаш докато излезе.На по старите коли поне се вади така.

    Коментар


      #3
      MEMO написа:
      Подостряш една дървена пръчка ,набиваш я в зъбчатката докато се заклини и с леко въртеливо движение дърпаш докато излезе.На по старите коли поне се вади така.
      не мисля, че ще стане точно така.няма къде да набия дървената пръчка, в момента единствен достъп до зъбчатката имам от винта където се завива жилото. от там мога леко с пинсети да я хвана, и тя леко помръдва нагоре, но не излиза.а в магазина видяй горе-долу какво представлява - на самата пластмасова пръчка има по-голяма зъбчатка - няма начин да излезе от дупката за жилото
      Модване на XBOX 360, Playstation 2, Playstation Portable и други Конзоли.

      Коментар


        #4
        Ако зъбчатката е по голяма от дупката е ясно че няма да излезе без цепене на кутията но не вярвам да е така,като си я дърпал не е излязла защото трябва едновременно с дърпането да я въртиш защото има външен наклонен шлиц по който се движи докато излиза.

        Коментар


          #5
          Ами по спомен колега не излизаше без разглабяне,не се цепи цялата кутия,развива се само капака на диференциала.Източваш маслото,развиваш задния тампон и развиваш болтовете за самия капак,забчатката остава на него.

          Коментар

          Working...
          X