Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно: Как се маха кората на вратата на пунто 1.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно: Как се маха кората на вратата на пунто 1.

    Колеги, моля за бърза помощ.Тръгнах да слагам машинки за централно на пунтото, но като тръгнах да махам кората нещо ми се опъна врътката за отваряне на прозореца.Как се маха тая врътка? 20 минути си играх, но не успях да разгадая как се сваля, явно има някаква специфика.Ако някой знае много моля да каже, че колата стои разглобена в гаража пък ми трябва да утре сутринта Колата е двуврато пунто МК1 с връдки за прозорците на вратите
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Имат метален зегер, който бутам с тънка плоска отвертка или го издърпвам с кукичка (:
    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
    '97 Coupe 16VT 262WHP+

    Коментар


      #3
      Ауу, това ще бъде мъка.Мерси за бързия отговор! Ей сега слизам до гаража и ще почне ръчкането.Ако някой има някаква техника за махане на тоя зегер (че е на много гадно място) може да я сподели
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        В сервиза свалям такива дръжки за секунди (: напъни дръжката навън и вкарай отвертка за да видиш за какво става дума ... Ако дърпаш с кука, то мястото където да дърпаш е точно срещу ръкохватката
        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
        '97 Coupe 16VT 262WHP+

        Коментар


          #5
          Най-бързо се сваля със С-4. Майтапче!Можеш и сам да си изработиш специалния инструмент като П-образна ламарина, дебела колкото зегера.

          Коментар


            #6
            Аз използвах по-радикален метод.Свалих зегерката с фазомер Винаги съм се чудил каква функция изпълняват найлоновите изолации между вратите и корите на автомобилите. С цел шумоизолация ли се слагат?Направи ми впечатление, че при пунтото беше много добре залепена с някакво лепило, направо беше като херметически затворена. Аз лекичко от единия край започнах да отлепям изолацията до половината и после си я залепих пак. Дано не съм нарушил много изолиращите и качества.
            _/''''''''''''''''''''''''\_
            //---------------\\
            [( )== //// ==( )]
            |_|'------------'|_| ....Punto

            Коментар


              #7
              Найлона пази от влага и прах (: при някои коли е от материал с шумоизолиращи свойства
              '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
              '97 Coupe 16VT 262WHP+

              Коментар

              Working...
              X