Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

масло на ДВГ на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    масло на ДВГ на Брава

    Здравейте,купих си преди 3-4 дена Брава 1.8 16клапана с Агу.Колата ми харесва много и върви много добре-даде ми разход 8.4 газ извънградско при скорости от 110 до 150 км/ч и включване на климатика за кратко.Проблама е,че ми харчи и масло на мотора за 200-250 км ми изхарчи около 1.2 литра масло Няма течове а каква ли е причината(гори по малко масло,но може ли такъв разход)???
    Brava 1.8 16V

    #2
    Погледни след престой на колата (примерно сутрин) при палене в началото дали има черно от аспуха, което после изчезва. Ако е така - смени гумички на клапани. Огледай по мотора за течове. АКо нито едно от описаните не е налице - за смяна са маслени сегменти.

    Коментар


      #3
      баси.... София - Бургас и обратно 4 кила масло. върви много щото е сдухана колега. маслото между сегмента и цилиндъра прави компресията. трябва да се отвори. ама то само сегментите немогат да се сдухат. със сигурност ще излезнат една камара непредвидени неща после. измери компресиятя при студен двигател. сутрин преди да е палена колата. после запали да загрее и пак мери компресията. ако има разлика продавай я. парите и нервите по ремонта не се струват.

      Коментар


        #4
        Митко, мисля, че може да си прав, но може и да не си. Имах един опел дето харчеше масло доста по-малко от на колегата - половин литър на 1000км (горе-долу). Смених сегменти и спря да го харчи, но след 12-15 хил. км отново започна да вдига разхода. Не го дочаках да започне да харчи по много, продадох го (почти го подарих ) Според мен обаче двигателя му е имал по-сериозен проблем. Помня, че му сложих сегменти Mahle, тогава ми разправяха, че са едни от най-добрите. Варианти разбира се - много. Но и аз съм чувал, че "сдухан" двигател върви много заради разхода на масълце.
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #5
          jamie написа:
          Погледни след престой на колата (примерно сутрин) при палене в началото дали има черно от аспуха, което после изчезва. Ако е така - смени гумички на клапани. Огледай по мотора за течове. АКо нито едно от описаните не е налице - за смяна са маслени сегменти.
          ами погледнах сутринта и не видиах да пуше но при движение изпушва за момент.Ауспуха е черен.
          Brava 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Re: масло на ДВГ на Брава

            ogi написа:
            Проблама е,че ми харчи и масло на мотора за 200-250 км ми изхарчи около 1.2 литра масло Няма течове а каква ли е причината(гори по малко масло,но може ли такъв разход)???
            Oт кого си купил колата и не знаеше ли за проблема с маслото преди да я платиш?

            Коментар


              #7
              Първо честито за новата придобивка, леко и безаварийно каране! Колата ми е със същия двигател, на 230 000км е. Смених маслото миналата седмица, профилактично. Карам на бензин градско 10-12л навин 6-7л масло не ми харчи до момента, колкото съм сипал толкова съм излял (или разликата е минимална)Провери в сервиз, може като смениш гумички на клапаните да се оправи разхода на маслото. Успех , как се развива случая.
              Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

              Коментар


                #8
                Re: масло на ДВГ на Брава

                ogi написа:
                Здравейте,купих си преди 3-4 дена Брава 1.8 16клапана с Агу.Колата ми харесва много и върви много добре-даде ми разход 8.4 газ извънградско при скорости от 110 до 150 км/ч и включване на климатика за кратко.Проблама е,че ми харчи и масло на мотора за 200-250 км ми изхарчи около 1.2 литра масло Няма течове а каква ли е причината(гори по малко масло,но може ли такъв разход)???
                Смени първо гумичките на клапаните и ако разхода не намали до поносим, тогава сегменти!Цилиндрите много ряко се износват, така, че в най-лошия случай едни сегменти не са кой-знае какво, с около 250лв. ще си решиш проблема!

                Коментар


                  #9
                  Мерси на всички за съветите!
                  Brava 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    Щом пуши по време на движение вероятността да са сегменти е много голяма. Един познат имаше такъв проблем (пуши при натоварване на двигателя), смени гумчките -без промяна. Оправи се като смени сегменти.Но не се знае като се отвори двг-то какво ша излезе.
                    Punto 55 SX

                    Коментар


                      #11
                      Оказа се,че не са гумичките на клапаните
                      Brava 1.8 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X