Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одраскана джанта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Одраскана джанта

    Днес докато паркирах назаден понеже много бързах и невнимавах задрах едната джанта на бордюра.Направо ми стана лошо като я видях.Два от лъчовете са много одрани.Въпроса ми е могат ли да се заличът тези драскотини.Ако някой знае да ми каже по какъв начин
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    минаваш с водна шкурка после спрей+лак като пръскаш няколко пъти и оставяш по 20-тина минути да изсъхне а ако има дълбоки джазги действаш с малко кит и после шкурката и е като нова ... скоро и аз трябва да я тренирам тази операция
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #3
      Водна шкурка, да падне лака, без да се престараваш до основа, само да ги матираш. Има кит за алуминий(така му викат, нищо, че джантите ти не са от алуминий). Купуваш си и две шпатолки. Към кита и втвърдител. Слагаш малко кит, колкото монета, малко втвърдител(примерно 10% от кита), размесваш и мажеш хубаво без да се бавиш много. Заглаждаш хубаво, половин час и го мяташ с шкурката докато се изглади съвсем с джантата. После си купуваш сребрист спрей и лак на спрей. Пръскаш от около 20 см, леко да се покрие, изчакваш и пак пръскаш. Като изсъхне след два часа примерно, с лака. Ще се вижда разликата, но ако искаш по-добре трябва цялата джанта да правиш.

      Коментар


        #4
        Сребристия спрей и лака ги имам.Значи трябва да си купя само от този кит и да я мятам.Да видим дали ще стане.Дано да успея да го оправя.Благодаря
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #5
          Ще се справиш не е сложно. Само внимавай с боядисването на тънки слоеве и не от много близко
          PUNTO 1.1 94г.

          Коментар


            #6
            Днес търсих алуминиев кит и намерих само един който е тъмно сив на цвят.Такъв ли трябва? Аз мислех,че щом е алуминиев трябва да е с метален цвят.Да взимам ли от този?
            COUPE 1.8 16V
            Volvo XC90 T6

            Коментар


              #7
              Да кита е сив :D .Алуминиев е за това че има хубаво свързване с алуминия а не че е с такъв външен вид,после ще трябва да я боядисаш джантичката.
              125s/1600ccm/100ps

              Коментар


                #8
                Да мерси.Имам и спрея за джанти и лака.Само ще си купя кит и ще го направя
                COUPE 1.8 16V
                Volvo XC90 T6

                Коментар


                  #9
                  Точно така, добре ти е обяснил FIAT 125s!!

                  Коментар


                    #10
                    Като стана дума за дефекти по джантите, знае ли някой как се отстраняват такива от джанти покрити с някакъв полимер. Не е лак според мен, защото е много дебел и се е напукал на места и се замърсява в пукнатините.
                    Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                    Коментар


                      #11
                      Много от джантите са прахово боядисани (боята е полимерна)пръска се и после се изпича в пещ за да се разлее.
                      125s/1600ccm/100ps

                      Коментар

                      Working...
                      X