Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За охлаждането

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За охлаждането

    Пак въпросче за Темата ми.Смених доста нещица и може би тази кола според майсторите би трябвало да издържи още 100хил км. без да се пипне нищо по окачването (според дълбоко запознати хора и майстори това бил най-здравия автомобил в окачването от сегашните движещи се по улицата италианки) Та смених и термостата и при нормално каране тази кола не може да загрее над 77 градуса - а термостата отваря при 83 градуса - това е замерено и проверено със сигурност.Може ли колата при нормално каране (на 10-20 градуса околна температура) да се охлажда и само от вътрешния кръг и радиатора да не е необходим - защото водата през него не върви.До сега чух и от хора че този двигател (2.0 16в - на Темата) не е правен да върви без да се натоварва.А аз си го карам съвсем нормално и не го "ръчкам" около 3000об си го държа.Температурата на маслото нормално стои около 60 градуса, само веднъж скоро на извънградксо като качих Витиня по магистралата с около 180км/ч се качи до към 80 градуса а водата остана на 80 градуса (пак не стигна поне към 85 и термостата да отвори)!Само на задръствания и на "ръчка" стига до 90 и се включва перкатаТова нормално ли е?Благодаря
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Възможно е отчитащия уред да не е верен .Така си изкарах акъла на едно задръстване като ми показа към130 градуса.После ми мериха с контактен термометър радиатора и се оказа че перката включва нормално.При тази температура на околния въздух не би трябвало да не загрява.
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      Както вече споменах всичко си работи.Относно датчика съм го проверил че показва обсолютно точно посредством 2 външни трермометъра!И термостата съм го пробвал на колко градуса точно отваря.Така че всичко си работи и по отварянето на термостата и по показанието на уреда.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар

      Working...
      X