Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На бензин гасне !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На бензин гасне !!!

    Здравейте колеги.Може ли някой да даде съвет за следният проблем.Колата е Браво със обикновенна газова уредба.Прибирам се вчера от работа и паркирам.След което минавам от газ на безнин защото обикновенно като я гася я оставям на безнин.Обаче както превключих копчето,колата придърпа и угасна.След това колкото и да се мъчех да запаля на безнин,само върти стартера и не пали.Превключа ли обратно на газ колата си пали без проблем но мина ли пак на бензин и отново гасне.Можете ли да кажете от какво може да е?П.С. чудех се дали да пусна тази тема в раздел Бензинови двигатели или Газови уредби и като не можах да реша я пуснах тука
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Re: На бензин гасне !!!

    Предполагам стъпковото моторче ...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      А бензин наливаш ли често, да не е гръмнала помпата? Дай на контакт и чуй дали помпата тръгва, ако да дали издава странни звуци.
      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

      Коментар


        #4
        Безнзин наливам доста рядко,но мисля е помпата си е наред.Чува се "чвърчене" като дам контакт така че това би трябвало да е знак че тръгва....
        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

        Коментар


          #5
          Колеги няма ли кой да даде едно рамо тук....
          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

          Коментар


            #6
            Ина мен гасне на бензин, колата се кара основно на газ, според мен проблема е в зацапани дюзи
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              ако бяха дюзи, щеше да прекъсва и да работи гадно, не да откаже
              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

              Коментар


                #8
                Колега провери си бензиновата помпа дали качва бензин. Тога че я слушаш че работи не е гаранция Че найстина работи ! Провери я и пиши ...

                Коментар


                  #9
                  malinovjr написа:
                  Колега провери си бензиновата помпа дали качва бензин. Тога че я слушаш че работи не е гаранция Че найстина работи ! Провери я и пиши ...
                  А как мога да я проверя дали качва?М/у другото понеже безнина ми беше към края,долях още 2 литра който имах в багажника и сега като завъртя ключа колата пали на бензин,но около секунда след това веднага гасне,независимо дали натисна газта или не.Та затова си мисля че ако е бензиновата помпа,то тогава не би трябвало да завърти стартера.....
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    #10
                    Сипи още 5 кила и според мен проблема ще изчезне

                    Коментар


                      #11
                      Колега, наистина сипи още няколко литра бензин и опитай пак. Струва ми се, че един път оставена без бензин и трябва малко повече гориво за да изгони въздуха от помпата. Ако не се получи трябва да замериш помпата. Не е трудно - откача се един маркуч, но ще ти трябва манометър. Имам спомен, че проверката можеи да се направи без манометър, само на базата на количество гориво. За съжаление нямам autodata или service manual на този компютър. Нека някой от колегите провери и ти каже как точно става.
                      Fiat Marea 1.8 16V ELX

                      Коментар


                        #12
                        Ето как става
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 1.8 16V ELX

                        Коментар


                          #13
                          Много мерси tedynaidenov ,но за съжаление техническата част по автомобила ми е малко сложна.Не разбирам как да замеря това налягане,макар че за някои явно изглежда лесно... Сега бензина ми е на втората чертичка и пак не ще да пали.Ще изчакам да се поразтопи малко снега(надяваме се утре или вдругиден) за да мога да стигна до най-близката бензиностанция и ще сложа още 5-6 литра да пробвам пак,макар че малко ме съмнява,защото сега като дам контакт не чувам никакво "чвърчене" от бензиновата помпа.Така или иначе ако е тя то ще ми трябва някакъв сервиз.Да знаете някой свестен в района на К.Величков?
                          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                          Коментар

                          Working...
                          X