Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Динамото ли е проблема?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Plastex написа:
    Мисля, че тази е моята тема....
    Щом смети лампата, не зарежда! Много често срещан проблем са четките на алтернатора. Провери първо тях. Също и за хлабави или зацапани връзки!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Без фарове и парно зарежда 12.5 волта, с пуснати фарове и парно падна на 11.67 , дали изобщо зарежда, или това си е напрежение само на акумулатора? Никакви 14 и нещо не показа. Бутнах я да запали и замерих. като поработи 5-10 мин, през което време все си светеше лампата на акумулатора я изгасих и запалих отново, предполагам, че топла върти и пали по-лесно, едва ли е започнала да зарежда. като изстине хубаво, ше я пробвам пак и ако е спатъхнала отново ще се сваля алтернатор, някой да е свалял? Само на канал ли става и само отдолу ли на браво 1.6 ?
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        Plastex написа:
        Без фарове и парно зарежда 12.5 волта, с пуснати фарове и парно падна на 11.67 , дали изобщо зарежда, или това си е напрежение само на акумулатора? Никакви 14 и нещо не показа. Бутнах я да запали и замерих. като поработи 5-10 мин, през което време все си светеше лампата на акумулатора я изгасих и запалих отново, предполагам, че топла върти и пали по-лесно, едва ли е започнала да зарежда. като изстине хубаво, ше я пробвам пак и ако е спатъхнала отново ще се сваля алтернатор, някой да е свалял? Само на канал ли става и само отдолу ли на браво 1.6 ?
        Колега, колата ти не зарежда. Не си прави повече експерименти, ще си скапеш батерията. Провери най-простите неща както ти казах. Не знам как е на това браво, но на повечето коли, модула с четките може да се извади без да се сваля алтернатора.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          Danchojn написа:
          Plastex написа:
          Мисля, че тази е моята тема....
          Щом смети лампата, не зарежда! Много често срещан проблем са четките на алтернатора. Провери първо тях. Също и за хлабави или зацапани връзки!
          Днес сутринта запали, не беше много студено. Ремъка просвирва, след покачване на оборотите от време на време загасяше лампата с акумулатор, значи по малко контактуват четките и след като загря, пак си светна лампата, според мен загинали четки. Като я покарах 10 км на фарове, парно, подгрев на стъклото , чистачките започнаха да се движат все по-бавно и усетих накъде отива работата, та без парно и подгреви разни едва я докарах обратно до нас, въпрос на време беше да спре и да се движи, ще се сваля, няма накъде, ремъка ми е стегнат яката, не е от него, а и от доста време ме съмнява, че и някое лагерче там е по-шумно отколкото трябва. За типото колегата Феникс беше писал номерата на лагерчетата, някой да ги е мяркал за бравото из форума? А дали алтернаторите на другите браво , които са 1.6 са същите като на моето, което е 90 к.с.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар

          Working...
          X