Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много ли са 250 хил. км. за JTD 150hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много ли са 250 хил. км. за JTD 150hp

    Един френд яко се запали по мойта колица и обикаля сайтовете за коли в Германия... та брат му който живее по немско са се обажда и казва че току що гледал една крома за 4 хил. евро., в местния дилър на фиат, ама била на 250 хил. и са моя авер се чуди дали да ходи да я взима. Колата била със сервизни документи и нямало никакви проблеми по нея. Аз му разправям, че ми се струват много 250хил., но истината е че нямам понятие всъщност тея JTD-та колко изкарват. Иначе цената е повече от добра..за 8300 ще е в България.Та молим, който има виждане по въпроса..колко аджеба километра изкарва горе-долу един JTD двигател?

    #2
    Ако е галена, нищо не са.Въпроса е да не пише 250к , а реално да са повече
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Ако е галена, нищо не са.Въпроса е да не пише 250к , а реално да са повече
      Ами, както вика брата на авера ми..."колата е топка" това е некакъв радомирски лаф, което означавало, че изглежда перфектно )))Мойта логика по въпроса е следната, че за да е на 250хил една кола на 4 години...значи е шпорена по магистралите (ако собственика живее да кажем на 100кв от работното си място е напълно нормално, само от ходене на работа за 4 години да ги направи, та и повече даже....), инак нема как в градско да са навъртяни толкова много и да не и личи по салона. Ама знае ли човек...

      Коментар


        #4
        и аз съм се ровил за кроми в мобиле.де и има и на по 350-400 000 кола 2006 год. не са й много км от една страна и трябва да кара още доста, еле дизела. от друга страна, като знам, че моята беше на 150 000 като я взех, а сега е на 210 000... няма да мине съвсем без поддръжка ако я вземе на 250 000. ще има да си пипа разни неща, но няма да са сериозни, например няма да трябва да цепи двигател или скоростна, но да кажем термостат, някой кабелче, маркуч и т.н. по-дребни неща. обаче за 4 000 евра - толкова. прави ми впечатление, че на тези кроми интериора им е доста издръжлив и по волана няма следи от изтъркване на коли на 250 000 км, нито седалката е скъсана, нито педали....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          ако са реални не са изобщо много,аз не бих се косил. Да я взима колицата,на тая цена каквото и да излезе,няма да се оръси повече от реалната и пазарна цена в крайна сметка. Тоест и да се налагат после ремонти,те няма да са толкова скъпи,че да не си струва покупката
          ex.Мареа ТД100

          Коментар


            #6
            Френда е тука до мене и сега, като чете коментарите...потърква ръце и вика "до 10 ако не ме разубеди някой се обаждам на брато да я капарира и утре си пускам отпуска" )))

            Коментар


              #7
              Моята е на 225000 и нямам никакви ядове,дори и намеци за нещо износено липсват.Както каза колегата по горе при гледана кола за тези километри ремонтите са безобидни.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                wq

                Pakidanski написа:
                Френда е тука до мене и сега, като чете коментарите...потърква ръце и вика "до 10 ако не ме разубеди някой се обаждам на брато да я капарира и утре си пускам отпуска" )))
                Колега ако са реални ,а за годините си мисля ,че са реални то тотага няма какво да се плашиш.На 250000 км дизела е още бебче,вече на около 400000-500000 тогава вече почват проблемите.10 годишните дизели които се вкарват да не мислиш ,че не са на по 400000 км поне и нищо им няма .Така че да отива да я взима и да и се радва
                Nissan Primera 1.6 16v P11
                ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  250 К за дизел не е нищо, ако са сменяни масла навременно няма да има никакви проблеми, особенно ако километрите са навъртяни на дълго ще е запазена много, дизеловия двигател работи на ниски обороти спрямо бензиновия, нормално е да се правят ремонти на дизелов двигател чак след 500 К км. но всичко е относително.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Нищо не са за ЖТД. Давал съм примера и преди: Брат ми преди 10 години си взе Форд Ескорт 1.6 Д. Тогава колата беше 13 годишна. Взе я на 400 000 км. Да - 400 000 км. Той я кара още 8 години, мина с нея 150 000 км. и я продаде, защото вече гниеше. ПС: Моето ЖТД е на около 350 000 км. Звездите ми го казват :D
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Закачи я със софта на Яни и звездите ще ти проговорят наистина
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        250 К за дизел не е нищо, ако са сменяни масла навременно няма да има никакви проблеми, особенно ако километрите са навъртяни на дълго ще е запазена много, дизеловия двигател работи на ниски обороти спрямо бензиновия, нормално е да се правят ремонти на дизелов двигател чак след 500 К км. но всичко е относително.
                        Предполагам, че след като е на 4 години...доскоро е била в гаранция и би тряяло да са сменяни консумативите навреме инак е щяла да му отпадне гаранцията.

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Закачи я със софта на Яни и звездите ще ти проговорят наистина
                          Не Емо, не искам да ми казват други "истини", защото брррррр - настръхвам. Нека си поживея в илюзия :D ПС: Абе мамицата им италианска бива ли такова каране на коли бе да ги....манафите.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            не са много.почти всички в българия са поне на толкова.имам клиенти на които са на 400000км.и нямат проблеми.зависи как е подържана.
                            тел.0897943620

                            Коментар


                              #15
                              щом е в Германия и при дилър, много е вероятно километрите да са истинскиа и за 4-5 години да са врътнати - доста извънградско имат.е. не е много употребявана :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X