Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 multijet 120hp обороти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 multijet 120hp обороти?

    Здравейте колеги, чудя се до колко оборота мога да си го ръчкам тоя двигател, че на оборотомера няма никакви разграфявания в цвят, по които да се ориентираm.пп. досега съм карал само една дизелова ксантия и даже не си спомням дали имаше оборотомер......

    #2
    И аз се чудех защо е разграфен до 7000, при положение че иначе на 4500 май започва червеното.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Re: 1.9 multijet 120hp обороти?

      Pakidanski написа:
      Здравейте колеги, чудя се до колко оборота мога да си го ръчкам тоя двигател, че на оборотомера няма никакви разграфявания в цвят, по които да се ориентираm.пп. досега съм карал само една дизелова ксантия и даже не си спомням дали имаше оборотомер......
      Колега повече от 4000 оборота недей да ръчкаш ,щото хем няма да върви ,хем ще я мъчиш.
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Ам тея пичове от Фиат наистина...как може да не сложат ограничение на оборотите!!!Сега колегата казва 4000, аз наистина не съм наясно с максималните обороти...и ако съм един среден смотан американец и виждайки 7000 обота на таблото, без никакви предупредителни индикации, както е на всички автомобили, мога спокойно да си джиткам между 5 и 7хил. оборота...и после да им го закарам за ремонт. като откажат ремонта ще ги осъдя без никакъв проблем, че не са предупредили за тези ограничения.пп.нема червено за крома, тя е кат моторетките...до 16 хил. оборота и чак тогава у червеното ))))

        Коментар


          #5
          Едва ли ECU-то ще позволи да достигнеш опасни за мотора оборота.Щом не са означили ограничение,значи са предвидили друга протекция.

          Коментар


            #6
            x

            Настапи я и виж на колко изключва :D аз залагам на 4500-5000 :D Пък и ти трябва да я усетиш кат почне да не дърпа много много и сменяш предавката

            Коментар


              #7
              На колата и дават 120 к.с. при 4000 оборота,така че след тези обороти колегата да не очаква динамика.Предполагам че с тези обороти на 6-та предавка ще се движи с около 220.

              Коментар


                #8
                KrIv написа:
                На колата и дават 120 к.с. при 4000 оборота,така че след тези обороти колегата да не очаква динамика.Предполагам че с тези обороти на 6-та предавка ще се движи с около 220.
                И 8 предавки да и сложиш,повече от 190-195 няма да вдигне.Виж по километраж,може и да вдигне.За 220 клм/час ти трябват 190-200 кс.

                Коментар


                  #9
                  Stefan Hadjov написа:
                  KrIv написа:
                  На колата и дават 120 к.с. при 4000 оборота,така че след тези обороти колегата да не очаква динамика.Предполагам че с тези обороти на 6-та предавка ще се движи с около 220.
                  И 8 предавки да и сложиш,повече от 190-195 няма да вдигне.Виж по километраж,може и да вдигне.За 220 клм/час ти трябват 190-200 кс.
                  Е да де по километражжжжж... :D -10% и готово реалната скорост

                  Коментар


                    #10
                    Колега "Hadjov", искаш да кежеш,че трябва да имаш кола 200 коня за да караш с 220 ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар


                      #11
                      PaUnOff написа:
                      Колега "Hadjov", искаш да кежеш,че трябва да имаш кола 200 коня за да караш с 220 ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
                      Горе,долу това искам да кажа.Ти да не би да си от тези дето със 100 к.с. кола да ги вдигаш тези 220 клм.Защото знам че има такива,ама те са сигурно са със Чип.

                      Коментар


                        #12
                        Повече от 4500 об/мин май компа няма да ти даде. Максималната мощност е при 4000 об/мин, така че да натискаш повече от това е безмислено.
                        Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                        Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                        Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                        Ex: Brava 1.6 1997
                        Ex: Puntо 1.1 1994

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря колеги, щом като максималните коне са на 4 хил. оборота, явно няма нужда да се пъне повече от това.Поздрави и лек ден

                          Коментар


                            #14
                            Винаги може и повече и винаги е недостатъчно, мисля че сам трябва да я усетиш.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Ето графика, сам да реши как да кара
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                              Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                              Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                              Ex: Brava 1.6 1997
                              Ex: Puntо 1.1 1994

                              Коментар

                              Working...
                              X