Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ако изключа централата на Airbag-а на Мареата ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ако изключа централата на Airbag-а на Мареата ???

    Здравейте колеги,ако изключа централата на Airbag-а намираща се под радяторчето като преди това съм изключил акумулатора и след това си го закача отново, има ли вероятност да се случи нещо непредвидимо - да се отворят възглавниците? Понеже ми свете лампата на таблото за Airbag-а и чрез пипане с ръка по повърхостта на модула установих, че е сух и не е мазен, реших да изкарам го и да го проверя как е, да го почистя евентуално, да прегледам пистите му, а също така и да му капсуловам аломиниевата му кутия за да не влезе никога никаква влага или антифриз от евентуално прокаване на радяторчето. Идеята е да я изкарам тази централа и да продължа да си карам Мареата, защото не ми се иска да я спирам от движение, докато изследвам модула.
    Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

    #2
    Re: Ако изключа централата на Airbag-а на Мареата ???

    didalko написа:
    Здравейте колеги,ако изключа централата на Airbag-а намираща се под радяторчето като преди това съм изключил акумулатора и след това си го закача отново, има ли вероятност да се случи нещо непредвидимо - да се отворят възглавниците? Понеже ми свете лампата на таблото за Airbag-а и чрез пипане с ръка по повърхостта на модула установих, че е сух и не е мазен, реших да изкарам го и да го проверя как е, да го почистя евентуално, да прегледам пистите му, а също така и да му капсуловам аломиниевата му кутия за да не влезе никога никаква влага или антифриз от евентуално прокаване на радяторчето. Идеята е да я изкарам тази централа и да продължа да си карам Мареата, защото не ми се иска да я спирам от движение, докато изследвам модула.
    Няма причини да се отворят, но не знам как ще и въздействаш на централата

    Коментар


      #3
      Re: Ако изключа централата на Airbag-а на Мареата ???

      hit-ko написа:
      Няма причини да се отворят, но не знам как ще и въздействаш на централата
      Ами ще я огледам да не би да не е влажна вътре, ще замерим това онова. Ще прегледам пистите(имаше такъв случай във форума на прекъсната връзка по платката, някакъв колега е писал и снимки гледах даже). Ако е влажна ще я подсуша, ако ли не, ще я запечатам и ще закарам колата на диагностика да видят защо е светнала лампата за Airbag-а. Ако е проблемът е от модула, то ще го сменя с друг. Понеже нивото ми на антифриза беше намаляло с дв пръста под минимума и него ден установих, че ми свети лампата, предположих, че е протекло радяторчето върху централата и е закъсило и е светнала лампата. Затова ще погледна как е отвътре за всеки случай. Още веднъж, с пипане установих, че е сух модула, както и тапицерията около него.
      Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

      Коментар


        #4
        колега платката е много добре изолирана вътре с нещо като лак и няма шанс да се намокри-разглабял съм моята защото си мислех че може да е мокра но не всичко е направено за да неможе да се намокри
        1.6 16v Abarth

        Коментар


          #5
          xtry написа:
          колега платката е много добре изолирана вътре с нещо като лак и няма шанс да се намокри-разглабял съм моята защото си мислех че може да е мокра но не всичко е направено за да неможе да се намокри
          А защо се наложи да я отваряш и какво установи? Как си оправи проблема?
          Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

          Коментар


            #6
            кола

            ако се намокри с антифриз няма спасение изяжда и пистите дори а имаче на диагноситка може да се види що свети може да има КРАШ / все едно се е отворила някоя възглавница или някой кабел -датчик да прави проблем
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Закарай колата на диагностика и там ще ти кажат къде е проблема. На брачедката на стилото имаше проблем със седалката и затова светеше лампата.

              Коментар


                #8
                Окей, ще отида на диагностика, ама в Търново се чудя къде, мнооо мошенници тия ми ти майсторя. Иначе не разбрах, ако си сваля модула на Airbag-a по предпазлив начин, мога ли да карам Мареата Ще има ли вероятност да се случи нещо непредвидимо - да се отворят възглавниците или да се натрупа някаква допълнителна грешка?
                Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

                Коментар


                  #9
                  Не би трябвало да има проблем, все пак това е нещото което управлява.

                  Коментар


                    #10
                    Re: централа

                    Колега, подобно на теб свалих централата, понеже светна лампата. Преди да я сваля махнах предпазителя и. Той мисля, че е 7.5 А и е кафяв. Намира се при допълнителните предпазители, които са нагоре и надясно от основния блок предпазители. Когато го свалиш лампата на таблото свети постоянно, а когато е поставен опитва да прави тест и после светва отново. По това може да се разбере дали е свален точно този предпазител. Аз не съм свалял акумулатора, а само предпазителя. Центалата след сваляне я отворих и не видях никакви поражения. Много добре е уплътнена и самия корпус е така направен, че не би могло да влезе антифриз в нея. Явно централите са няколко вида и в някои влиза антифриз. В момента карам без нея.
                    МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
                    БРАВА 1.8 16V ELX 96

                    Коментар

                    Working...
                    X