Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко за климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко за климатроника

    Здравейте вчера за първи път имах възможността да използвам климатроника на Мареата на режим охлаждане.Ето какво забелязах обаче което събуди в мен интерес.Двата вентилатора на радиатора отпред за охладителната течност работеха без колата да е достигнала до работната температура.Знам че там се намира и радиатор за климатроника,но какво става при това положение вентилаторите работят за климатроника а ако се наложи за охладит система как става това припокриване.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: Малко за климатроника

    Tornado написа:
    Здравейте вчера за първи път имах възможността да използвам климатроника на Мареата на режим охлаждане.Ето какво забелязах обаче което събуди в мен интерес.Двата вентилатора на радиатора отпред за охладителната течност работеха без колата да е достигнала до работната температура.Знам че там се намира и радиатор за климатроника,но какво става при това положение вентилаторите работят за климатроника а ако се наложи за охладит система как става това припокриване.
    ами има две степени вентилатора
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Те тези вентилатори си действат и за охладителната с-ма. Просто ако много се охлажда - термостата си затваря както в големите студове - и така се поддържа работна температура.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Re: Малко за климатроника

        Tornado написа:
        Здравейте вчера за първи път имах възможността да използвам климатроника на Мареата на режим охлаждане.Ето какво забелязах обаче което събуди в мен интерес.Двата вентилатора на радиатора отпред за охладителната течност работеха без колата да е достигнала до работната температура.Знам че там се намира и радиатор за климатроника,но какво става при това положение вентилаторите работят за климатроника а ако се наложи за охладит система как става това припокриване.
        Нормално е ...! Без да влизам в излишни подробности,вентилаторите/двускоростни обикновено/ са общи за двете с-ми,но се командват по различни вериги...При пускане на климатик/троника се вкл.по команда от пресостата и реле за време,за нормализиране налягането...За охл.с-ма на двигателя се командват от датчик на радиатора,както на колите без климатик...
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар

        Working...
        X