Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да достигна до алуминиевата кутия за AIRBAG-а?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да достигна до алуминиевата кутия за AIRBAG-а?

    Здравейте колеги, тази сутрин установих, на Мареата ми (1.8 куб., 1997г) са настъпили някой промени . Лампата на AIRBAG-а ми вече свете постоянно на таблото (независимо от първоначалните самоанализи - изгасва като запаля двигателя и след няколко секунди светва). Другото, което установих е, че антифризът ми е намалял доста под чертата за MIN на резорварчето. Не съм забелязал никакви миризми или течове в краката опред под таблото. Поразрових се из форума и съмненията ми са, че радяторчето ми е прокапало върху алуминиевата кутия на AIRBAG-а. От сервиза на Fiat в Търново ми казаха да проверя първо дали има теч върху кутията. Опитах се днес да махна пластмасовата кора намираща се от страната на жапката, странично на централната конзола, долу ниско в краката. Това, което видях е един винт, който с лекота успях да развия. Установих, че пластмасовата кора е хваната на още две места, но без дупки за развиване. Оставам с впечатление, че това са две копчета. Дърпах, дърпах и така и не успях да откопча кората. Понеже не желая да чупя повече нищо по колата си с неграмотност за сваляне на детайлите, се надявам да ми помогнете с насока и съвет за отделянето на тази кора за да мога да установя, дали има теч стигнал до там.А иначе, от сервиза на фиат ми казаха, че може и да е здрав AIRBAG модула. Но защо свети лампата в момента тогава? Също така, сложих добавка на LIQUI MOLY за спиране на течовете по отоплителната система. Долях също така и антифриз. Ще видя сутринта как е нивото и дали е капало отпред някъде.На този етап е това, което мога да направя. Дано някой успее да даде разумен съвет за премахване на пластмасовия капак.
    Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

    #2
    Тези две копчета не се дърпат а се натискат посредата с нещо по-остро например кръстата отверка. Като го натиснеш то се освобождава. И по-внимателно че аз счупих едното.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      maskarata написа:
      Тези две копчета не се дърпат а се натискат посредата с нещо по-остро например кръстата отверка. Като го натиснеш то се освобождава. И по-внимателно че аз счупих едното.
      Тююх, знаех си, че ще се чупят лесно. Благодаря, утре ще пробвам така както казваш.
      Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

      Коментар


        #4
        Ако си сложил добавката е хубаво да я покараш колата поне 15-20 мин. загряла. Ако не си го направил отивай да я палиш.
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #5
          maskarata написа:
          Ако си сложил добавката е хубаво да я покараш колата поне 15-20 мин. загряла. Ако не си го направил отивай да я палиш.
          О да, 20-25 минути работеше двигателя по време и след поставяне на добавката, вътре в купето стана яка жега :D . Сутринта ще видя как е нивото на антифриза.
          Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

          Коментар

          Working...
          X