Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

спукано предно стъкло ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Добре, ето какво се получи: имах пукнатина от камъче около сантиметър голямо и ходих да го "лепят". Цената е 70 лева за тази малка люспа, визуалният ефект отвън е, че остава малка бяла точка, а отвътре, освен точката, се вижда и рамката на кръга, който е обработен. Добре, че е малка точката, щото визията е доста зле отвътре, все едно има лупа. Отвън почти не личи. Иначе няма следа от пукнатините, които изскачаха като лъчи от центъра, изглежда запълнено.Казва се на клиента, че в България няма изрична законова забрана, а каква била цялата работа - в редица държави е забранено да се прави такова нещо на предно стъкло.Остава да видим застрахователят дали ще го признае за отремнонтирано, след като видя какво ще кихне. Смяна на стъкло е доста по-скъпо, но това лепене определено ми се отрази на джоба... пред цените от 25 лева на дупка, които се въртят из интернет...

    Коментар


      #17
      При условие, че в Кобра ново стъкло с монтаж струва 100 лева заслужава ли си да дадеш 70 лева, за да ти лепят старото?
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #18
        Аз разбрах за базова цена 150 лева за предно стъкло и още до 40 лева горница, ако се наложи смяна на уплътнения?? Това беше отговор на писмо до Кобра.Не знам от къде са тези цени 100 лева. Може да е стара информация това за 100-те лева.Застрахователят щял да плати около 120 лева, по предварителни данни, които ми дадоха.При 120 лева обезщетение и цена на стъклото между 150 - 190 лева как да избера смяна на стъколто??

        Коментар


          #19
          Информацията е от Май миналата година, но от няколко години насам съм сменял там стъкла и цената винаги си е била такава.Те предлагат испански, турски и китайски стъкла.Най-евтините са китайските, от които аз винаги слагам Вариантите на китайско стъкло са 100 лева тонирано, 110 лева тонирано с цветна лента отгоре (сенник) като това са цени с включен монтаж Даже се предлагат при тях (за някои автомобили) и секуритни стъкла, които са още по-евтини, но не ги препоръчват за челно. На по-старите автомобили всички стъкла са секуритни. Разликата е в това, че при счупване не се напуква, а се раздробява на зрънца с цел да не те пореже.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #20
            Явно са така нещата.Vania Pesheva до менЗдравейте,Имате запитване за автостъкло наФиат Браво-челно,в момента разполагаме с китайски и европейски стъкла.Китайското стъкло,монтажа и материалите щеструва 105,60лв,а европейското 162,60лв. Ф-ма ,,Кобра

            Коментар


              #21
              По принцип съм доволен от китайските стъкла. Никога не съм имал проблем.За следващия път ще знаеш Дано и на други колеги да им е от полза тази информация. Като цяло лепенето на стъкла е от 10 до 50 лева и няма смисъл, особено ако надхвърля тази сума.Цената на сантиметър пукнатина е 2 лв.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                леле...колега що така ми пожелаваш друг път, не дей така...Явно доста съм се прецакал с тези 70 лева, да знаят хората че на Тинтява 100 вземат по толкова да не ходят там, поне това да е от мен поуката.Иначе за смяна на стъкло май го дочупват цялото и хвърчи навсякъде, не е много приятно сигурно.

                Коментар


                  #23
                  Добре де...не това имах предвид Когато махат стъкло го махат обикновено с метална струна. Не го дочупват в никакъв случай.Виждал съм си сваленото стъкло в същият вид, в който беше на колата. Трябва си майсторлък и търпение
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #24
                    Намерих малко клипове за стъкла. Като се пусне търсачката на YouTube на "Windshield" може да се намерят и още.http://www.youtube.com/watch?v=Xjfu8...re=relatedПо стъклата се оказва че има много подробности - като се започне от физическите параметри, оптични параметри, термо параметри и др. Като се зачетох излиза че има много подробности около изработката на едно стъкло за кола.Ето какво означава маркировката на стъклото.http://www.vincolor.com.ua/?area_id=5Ето сайта на някакъв производител на стъкла.http://www.saint-gobain-sekurit.com/en/index.aspАко пуснете търсачката на China AutoGlass ще се изненадате колко много производители има в китай.
                    Прикачени файлове
                    Bravo 1.6 / 16

                    Коментар


                      #25
                      За типото в кобра ми струваше предно тонирано с сенник 110лв с монтажа,незнам какво е по народност но не намирам разлика с старото,всички лепенки които имах на старото ми ги преместиха на новото,дори не личи че са местени.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #26
                        ...

                        Ей сега питах в плевенската "Кобра" - казаха ми 140лв за челно стъкло на моята Мареа. Миналата година в "Мустанг" пак толкова ми казаха. А аз тъкмо се ентусиазирах, че са паднали цените и ще си сменя стъклото за 100лв Ще питам и в София, ама не знам къде ще да са тия цени 100-110лв...П.П. Попитах и в "Мустанг" Плевен - два варианта: 155лв и 130лв.А бе да не би на Браво и Мареа да са различни челните стъкла и зат’ва мойто да е по-скъпо?
                        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                        Коментар


                          #27
                          Колеги и моето се спука от камъчка, пукнатината беше около 10 см. И ми я залепиха в Русе и несе забелязва че е лепено, тук ценита за пукнатина са 1 лв за 1см, а 5 лв за точка от камъче .
                          темпра 1,9тд

                          Коментар


                            #28
                            Re: ...

                            karloson написа:
                            Ей сега питах в плевенската "Кобра" - казаха ми 140лв за челно стъкло на моята Мареа. Миналата година в "Мустанг" пак толкова ми казаха. А аз тъкмо се ентусиазирах, че са паднали цените и ще си сменя стъклото за 100лв Ще питам и в София, ама не знам къде ще да са тия цени 100-110лв...П.П. Попитах и в "Мустанг" Плевен - два варианта: 155лв и 130лв.А бе да не би на Браво и Мареа да са различни челните стъкла и зат’ва мойто да е по-скъпо?
                            Според мен просто пробват като ти казват по-скъпия вариант По телефона и на мен ми казват първо цена за испанско. Ако мине номера :P
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #29
                              fuoco написа:
                              Добре, ето какво се получи: имах пукнатина от камъче около сантиметър голямо и ходих да го "лепят". Цената е 70 лева за тази малка люспа, визуалният ефект отвън е, че остава малка бяла точка, а отвътре, освен точката, се вижда и рамката на кръга, който е обработен. Добре, че е малка точката, щото визията е доста зле отвътре, все едно има лупа. Отвън почти не личи. Иначе няма следа от пукнатините, които изскачаха като лъчи от центъра, изглежда запълнено.Казва се на клиента, че в България няма изрична законова забрана, а каква била цялата работа - в редица държави е забранено да се прави такова нещо на предно стъкло.Остава да видим застрахователят дали ще го признае за отремнонтирано, след като видя какво ще кихне. Смяна на стъкло е доста по-скъпо, но това лепене определено ми се отрази на джоба... пред цените от 25 лева на дупка, които се въртят из интернет...
                              сори че така си се нахендрил,аз също се занимавам с тези неща и ме е яд като чета такива отзиви за тази дейност.Аз никога не съм вземал повече от 25лв за такова разпукване което се пълни от раз и става доста прилично не така както си го описал.Но явно не си попаднал на точното място сажалявам.Но целта на тази услуга е да стане качествено и да спестиш доста пари на клиента иначе какъв е смисъла да му смъкнеш кожата.
                              http://spukanostaklo.com/

                              Коментар


                                #30
                                fuoco написа:
                                Сега звънях на тоя човек от тинтява 100, 60 лева и нагоре ще иска..Ще ми ударят здраво джоба.Не съм звънял още на тези с 25-те лева.Иначе ще престои така до четвъртък най-рано под снега, дано да няма последствия.А лошото е че е предно стъкло с винетката и другите лепки.Булстрад не плащат много доволно, даже никак доволно към момента от три пъти завеждани щети по тази кола.Отделно и ще ме глобят една вноска отгоре, защото има поне една щета през годината..
                                КОлега, всички лепки ще ти бъдат прехвърлени ако си смениш стъклото с ново. А за застрахователя: смени го най-добре с друг.
                                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                                Ex.Opel Astra

                                Коментар

                                Working...
                                X