Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с чистачките

    Здравейте! Първо искам да се извиня ако дублирам някоя тема, но след доста търсене не успях да намеря подобен проблем на моя и за това реших да отворя нова.Преди около 6 месеца станах горд собственик на Фиат Пунто mk2 1.2 8v 2001г. и всичко беше наред докато един ден в малко по-серозен дъжд дясната чистачка след известно време на работа остана в изходна позиция. За да не губя мойто, а и вашето време в обяснения съм снимал каде точно се разкачи. Проблемът се появява когато въпросната връзка се намокри. След като я закача прави 2-3 завъртания и пак се разкача. Смених чистачките, защото те така или иначе си бяха остарели, но това не реши проблема. Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен!
    Прикачени файлове

    #2
    там са на шарнирно съединение и се е износило. или ти трябва нова фтулка/това в дупката, пласмасовото/, която фтулка едва ли ще намериш, или отнякъд емоторче 2 ръка и да го смениш цялото. 3-я и най-предпочитан от мен вариант би бил да разпробиеш това вляво лостче, да ми сложиш един болт с подходящ диаметър и да го прекараш пред дупката. след това една дупка пред самия болт и там слагаш един шплент. това ще ти реши проблема, но не знам другите съединения как са... може да с еокаже най-добр емоторче 2 ръка
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      колега и аз го имах този проблем натискаи хубаво зада усетиш нещо като вдлъбване или щракване.явно не си натискал достатъчно
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар

      Working...
      X