Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мога ли да сложа джати 4х100 на фиата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    когато си взех бравата от торино беше с 15 но незнаех за размера ими в последсвие се оказаха 4по100 значи и жабарите си карат с тояразмер без пролем
    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

    Коментар


      #17
      Според мен, няма никакъв проблем да се сложат джанти 4х100мм. на главина 4х98мм., стига да се ползват ексцентрични болтове и втулки на централния отвор на джантата за размера на главината на италянките (58,1мм мисля беше).Аз лично имам 2 бр. фиат пунто ( пунто ГТ и пунто ЖТД ) и 2-те са с джанти OZ Racing които са на 4х100мм. и няма абсолютно никакви грижи. Едната кола има възможност да вдигне 210+ км/ч и няколко пъти го е правила-не помня да е имало някакви вибрации или да ми е падала гума Поне на мен ми е интересно каква ще е причината при използването на посочените от мен болтове и втулки да има какъвто и да е проблем?

      Коментар


        #18
        mancuzo написа:
        Доста оферти за джанти изпуснах заради тоя мега тъп размер 4х98. Чудя се защо точно 4х98 са си избрали инженерите??? А по темата, още се надявам да има 100% работеща с-ма + надеждна! В тоя студ на никой не му се пише и мненията са доста оскъдни Ще си следя с интерес
        Нови ли ги търсиш или втора ръка? Седем модела нови 14-ки има тук: http://www.avtogumi.com/bg/wheels/wh...&r=14&h=4&p=98 и осем модела нови 15-ки има: http://www.avtogumi.com/bg/wheels/wh...=15&h=4&p=98А ето и една яка 16-ка: http://www.avtogumi.com/bg/wheels/wh...h=4&p=98Тук също питах за 4х98 и почти всички модели ги имаше 14",15" и 16": http://www.carre-bg.com/Обаче накрая всичко опира до пари

        Коментар


          #19
          biser_as написа:
          Според мен, няма никакъв проблем да се сложат джанти 4х100мм. на главина 4х98мм., стига да се ползват ексцентрични болтове и втулки на централния отвор на джантата за размера на главината на италянките (58,1мм мисля беше).Аз лично имам 2 бр. фиат пунто ( пунто ГТ и пунто ЖТД ) и 2-те са с джанти OZ Racing които са на 4х100мм. и няма абсолютно никакви грижи. Едната кола има възможност да вдигне 210+ км/ч и няколко пъти го е правила-не помня да е имало някакви вибрации или да ми е падала гума Поне на мен ми е интересно каква ще е причината при използването на посочените от мен болтове и втулки да има какъвто и да е проблем?
          Напълно съгласен.

          Коментар


            #20
            Имаше тема в Ланча-форума по този въпрос.... аз лично не бих сложил на колата си джанти с друг размер на болтовете

            Коментар


              #21
              благодаря ви много за отговорите колеги
              темпра 1,9тд

              Коментар


                #22
                didich написа:
                И аз си подарих за нова година джанти на 4x100, много четох за разни болтове с ексцентрични глави, че не било редно и т.н. Джантите си заспиват и то без да се взимат други болтове, направо с оригиналните, леко по леко ги навиваш и четирита и след това затягаш едновременно. Като стегне в конуса няма мърдане, даже на мойте джанти не съм взимал втулки за централния отвор (централния на джантите е около 60мм, пък на фиата е 58,1мм) и пак нито ми бие джантата нито нищо
                Заспиват неее ами....направо все едно са за тая кола нали?Колега ти свалял ли си след това да видиш какво е състоянието на джантите,гаранция си им еб*л мамата-конусите на болтовете и конусовидните легла на самата джанта не съвпат-това води до изкривяване на леглата на джантата.След 4-5 сваляния ще видиш дали няма да бие..Има и нещо друго в момента си без втулки и джантата се държи само на болтовете-едва ли е много удачно...все пак хората са го измислили цялото натоварване на колелото се обира от от окачването в частност главината,болтовете само я придържат към нея.При по сериозна дупка...Сложи си втулки за по 2 лв парчето и ще е малко по-добре...но все пак ти си знаеш.Наи-добрия вариант са екцентричните болтове и втулки за централния отвор,ако ще се кара с джанти 4x100.Споделям личен опит не карам никои да ми вярва,просто когато търсих джанти преди време,изчетох много писаници,но накрая пак купих 4x100.Явно не бях разбрал защо не трябва да се кара с подобни джанти-таи като много хора изказаха мнение,но никои неказа нищо конкретно.След като ги покарах известно време имаха нужда от фреза за да се качат отново на автомобил и то с каре 4x100.Успех колеги и безаварийно!
                Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                Коментар


                  #23
                  с раздвижени болтове стават ... но ще ти излезе скъпо... по 5-6 лв на бройка е....х16 ти си смятай... а за централния задалжително фтулка .... доколкото разбрах са на 60..... зна4и при стругар от 60 на 58.1... да не са от метал 4е посля няма махане като запе4е...препоръ4вам тефлон .... около 5 лв бройката...ако те интересува мога да ти кажа от къдеюда си купиш

                  Коментар

                  Working...
                  X