Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мога ли да сложа джати 4х100 на фиата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мога ли да сложа джати 4х100 на фиата

    здравейте колеги, мога ли даси сложа джанти 4х 100 на фиат темпра, за6тото оригинално е 4х98? имали някаква опасност ако ги сложа и пасват ли с оригиналните болтове или трябва даси взема с изместен център ли как ги водят. благодаря предварително гледам че някои карат така но нз.
    темпра 1,9тд

    #2
    Болтове с изместен център, това е решението, може и да се пилят болтовете, но става опасно.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Общо взето може но не е желателно.
      http://karate-bg.com
      Пътна помощ в София

      Коментар


        #4
        -

        С джанти 4*100 съм от много време и никога не е имало никакви проблеми и при високи и при ниски скорости няма разлика.
        http://vbox7.com/play:53b65925 (rofl) a sega ko e tui neshto :O (rofl)(rofl)(rofl)

        Коментар


          #5
          Други варианти няма ли?
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            #6
            И аз си подарих за нова година джанти на 4x100, много четох за разни болтове с ексцентрични глави, че не било редно и т.н. Джантите си заспиват и то без да се взимат други болтове, направо с оригиналните, леко по леко ги навиваш и четирита и след това затягаш едновременно. Като стегне в конуса няма мърдане, даже на мойте джанти не съм взимал втулки за централния отвор (централния на джантите е около 60мм, пък на фиата е 58,1мм) и пак нито ми бие джантата нито нищо
            punto HGT

            Коментар


              #7
              КОЛА

              Вземи си от Новото Гранде ПУНТО и там задължително ще са ти дакива джантите те са като на ОпелаДругото е само даване на пари или не сигурни надежни работи/аз така преди време смених едни хубави джанти че не бяха 1към 1 както трябва
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                И аз съм слагал джанти 4х100(вместо 4х9, но след няколко махания и слагания колата почва да играе и се прецакват резбите ...

                Коментар


                  #9
                  Доста оферти за джанти изпуснах заради тоя мега тъп размер 4х98. Чудя се защо точно 4х98 са си избрали инженерите??? А по темата, още се надявам да има 100% работеща с-ма + надеждна! В тоя студ на никой не му се пише и мненията са доста оскъдни Ще си следя с интерес
                  CSI in the CAR !!!
                  Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                  ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                  Коментар


                    #10
                    Re: КОЛА

                    kluchar написа:
                    Вземи си от Новото Гранде ПУНТО ......
                    На новото пунто мисля, че са 4x100.....верно е тъп тоя размер, освен на повечето от италианските автомобили, мисля, че всички руски са на тоя размер......все пак 4x100 е най разпространения размер и е нормално да изпадат най много оферти, но пак казвам, джантите стават без проблем
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Re: КОЛА

                      didich написа:
                      kluchar написа:
                      Вземи си от Новото Гранде ПУНТО ......
                      Бих се замислил за Punto EVO. Мн ме радва Yellow_Flash_Colorz_PDT_06Punto EVO
                      CSI in the CAR !!!
                      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                      Коментар


                        #12
                        Е те тия джанти струват повече от темпрата на колегата, има ли смисъл да се дават толко пари и при всички случаи няма да са 4x98 ами 4x100 според мен
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Grande Punto е 4х100.По принцип няма проблеми, но винаги можеш да се пребиеш качествено

                          Коментар


                            #14
                            По принцип не е опасно много но не е препоръчително.С малко повече търсене се намират много яки джанти 4х98.Всичко друго е българския компромис. (освен едни преходни фланци за междуболтовото,които според мен са най добрия компромис)
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              mancuzo написа:
                              Доста оферти за джанти изпуснах заради тоя мега тъп размер 4х98. Чудя се защо точно 4х98 са си избрали инженерите??? А по темата, още се надявам да има 100% работеща с-ма + надеждна! В тоя студ на никой не му се пише и мненията са доста оскъдни Ще си следя с интерес
                              Толкова хубави джанти има 4 по 98....аз не мога да разбера кво му е на размера??? Защо след като немсите кошници ,някой френски и някой японски са 4 по 100 и вече всички останали размери са тъпи,ялови или каквито и да е? Тук във форума,в тоя на алфа,на ланча има толкова много оферти....ама видиш ли размера е тъп.инженерите е трябвало да питат царете на автомобилите -немците,какъв размер да си слагат
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X