Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Ел. системата на Пунто 1, (сигурно)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Ел. системата на Пунто 1, (сигурно)

    Здравейте колеги, имам много сериозен проблем (поне според мен). Често ми се случва като запаля колата ( Пунто 1, 1.7D ) и пусна фаровете - не ми светва таблото, а заедно с него съм проверил че не светят и по 1 габарит от пред и от зад + 1та крушка на номера. Случвало ми се е няколко минути да паля и гася фаровете докато всичко си светне като хората... Другото нещо е , не трябва ли къси и дълги да светят едновременно като е превключено на дълги. Някой има ли идея какъв е проблема и как да се направят да светят и къси и дълги ? Видях в една тема това за фаровете с някакво реле, но неразбрах какво трябва да се направи.. Много ще съм благодарен ако някой може да помогне!!! Много се извинявам ако съм объркал мястото за пускане на темата.. Поздрави!! Kokss
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    #2
    Къси и дълги светят едновременно само ако са ти двусекционни фаровете,на моделите ELX са такива.Твоята ако е с обикновенни,няма да светят.Аз имах подобен проблем преди и се оказа,че ми е нагорял контактният ключ,след смяната се оправи,но олекнах с 100 лв.за нов.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Забравих да спомена че са ми двусекционни , моя грешка. Моето е SX. Контактният ключ демек с този който си палим колата... Дали и при мен е от там ? Защото ключът не ми е оргиналния а е една от резервите и чат пат като дам на контакт и ми свети CODE, макар че и като свети пак мога да запаля, дали е възможно това да "пошашавя" цялата система ? Благодаря колега!
      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
      Убий скороста - Спаси дете!

      Коментар


        #4
        Да този е контактния ключ,но незнам дали твоят проблем е от него,а не върва да даваш толкова пари само за проба нека и някой друг колега да каже.
        ex. punto elx 1.2i
        Lancia Libra 1.6

        Коментар


          #5
          Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
          Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
          Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
          Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
          Убий скороста - Спаси дете!

          Коментар

          Working...
          X